SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Rodzaje pozwoleń rad...
Świadectwa w służbie...
Jak zostać krótkofal...
Dyplom Junior Okręgi...
Drukowanie kart QSL ...

Dyplomy wydawane przez klub
Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: yacca

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

X tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 18 lipiec 2016 · 0 komentarzy · 1412 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu Ostrowskiego23 lipca 2016r. odbędzie się X tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo. Logi papierowe prosimy zeskanować lub sfotografować i przesłać jako plik graficzny na adres mailowy klubu.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

Przerwa wakacyjna

SP3POW dnia 30 czerwiec 2016 · 0 komentarzy · 1378 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweW związku z utrudnieniem dostępu do lokalu klubowego w okresie wakacyjnym, związanym ze specyfiką pracy szkoły z gościnności której korzystamy - informujemy, że czwartkowe spotkania klubowe w miesiącach lipiec i sierpień nie będą się odbywały.
Nie oznacza to jednak, że w naszej działalności będzie to całkiem martwy okres. Z pewnością zamienimy stałe QTH na atrakcyjne lokalizacje terenowe. Będziemy o tym informować na bieżąco na stronie klubowej lub forum.
Wakacyjne 73!

VI. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce

SP3POW dnia 25 czerwiec 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1415 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 22 października br. już po raz szósty odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Miejscem spotkania będzie Ostrów Wielkopolski.
Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem satelitarnej radiokomunikacji amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. International Space Station - ISS) dla potrzeb edukacji i społeczeństwa. Chcemy pokazać, że amatorska łączność radiowa z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie ISS może stymulować nauczycieli i uczniów do pogłębiania wiedzy na temat eksploracji kosmosu oraz z przedmiotów politechnicznych (STEM).
Uczniowie podczas przygotowań do tej łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznać życie w przestrzeni kosmicznej oraz zadania związane z istnieniem ISS. Bezpośrednia rozmowa z astronautą będącym w kosmosie to dla młodych ludzi przygoda, która z pewnością zostanie zapamiętana na całe życie.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kosmosem oraz technologiami wykorzystywanymi w eksploracji kosmosu.
Armand SP3QFE Mentor ARISS Europa i Sławek SQ3OOK Kontakt Koordynator ARISS
Czytaj dalej...

Już dzisiaj IX tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 18 czerwiec 2016 · 0 komentarzy · 1367 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoJuż dzisiaj, 18 czerwca 2016r. odbędzie się IX tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do siedziby klubu po zawodach.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

18 czerwca - Kids Day

SP3POW dnia 06 czerwiec 2016 · 0 komentarzy · 1008 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyKolejna okazja aby zrobić coś dla i z dzieciakami, nadarza się podczas Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży - 18 czerwca 2016 r.
Na naszej stronie można się zapoznać z tym czym jest Amateur Radio Kids Day i jak można się do tego zabrać.
Z młodymi nadawcami warto też pokusić się o zdobywanie dyplomów, specjalnie przeznaczonych dla tej grupy wiekowej. Klub SP3POW jest wydawcą lub pomysłodawcą trzech dyplomów, regulaminy których można znaleźć na stronie klubowej, w dolnej części menu po lewej.
W szczególności polecamy dyplom uczestnictwa w Amateur Radio Kids Day, który można pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony klubu SP3POW lub strony PZK.

Na ŁOSiu 2016

SP3POW dnia 26 maj 2016 · 0 komentarzy · 1030 czytań ·Drukuj

Zloty

X jubileuszowe Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2016 przeszło już do historii. Wydaje się że było to jedno z najliczniejszych spotkań z dotąd odbytych. Organizatorom kolejny raz należą się wielkie brawa za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu.
A jak było, można zobaczyć i powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Na spotkaniu jubileuszowym

SP3POW dnia 26 maj 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 942 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweJuż od niedzielnego przedpołudnia 22 maja rozpoczęliśmy montaż anten i rozstawianie całej "infrastruktury" klubowej na terenie Stanicy Harcerskiej na Piaskach. W pracach brała udział niemal cała nasza ekipa wspomagana przez pierwszych gości, których z każdą chwilą przybywało. W sumie tego dnia przez naszą leśną polanę przewinęło się ok. trzydziestu osób.
Najszybciej jak się dało uruchomiliśmy radiostację. Niewiele czasu było trzeba, aby nasze dziewczyny spowodowały spory pileup na paśmie na którym pracowały. Później do radia zasiadł Sławek SQ3OOK, który specjalnie na ten dzień przygotował kilka okolicznościowych obrazków nadawanych w modzie SSTV. Cały czas trwały ożywione dyskusje. Nie tylko udzielaliśmy szczegółowych informacji na tematy związane z dotychczasową działalnością klubu oraz zamierzeniami na przyszłość. Również zaproszeni goście mieli okazje zaprezentować spory przekrój swoich zainteresowań, powiązanych nieraz z pracą zawodową.

Czytaj dalej...
Zdjęcia z jubileuszu w galerii klubowej

Program jubileuszowego spotkania klubu SP3POW

SP3POW dnia 18 maj 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1095 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe

Podczas całego spotkania czynna będzie stacja klubowa SP3POW na pasmach KF (w zależności od propagacji), oraz UKF. Informacje dla dojeżdżających uczestników spotkania na: SR3O (145.725 MHz, CTCSS 103,5 Hz), direct 145.425 MHz.

Rozpoczynamy ok. 13:00. Nie określamy godziny końca spotkania. Jadła i napojów nie zabraknie,
z pewnością znajdą się chętni do posiedzenia przy ognisku do późnych godzin wieczornych.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia będzie prezentacja wspomnień z wypraw DX-owych naszych ostrowskich krótkofalowców.
Również nasz zespół postara się przybliżyć wszystkim krótką historię klubu, od powstania do chwili obecnej, jak również zamierzenia na przyszłość
W trakcie trwania spotkania, zostanie rozegrana VIII tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Chętnych do wzięcia udziału w zabawie prosimy o zabranie ręczniaków pracujących w paśmie 145 MHz. Możliwy jest również start ze stacji samochodowej lub stacjonarnej.
Regulamin naszych mini zawodów jest dostępny pod tym linkiem. Organizatorzy zapewniają każdemu startującemu logi papierowe do notowania łączności.

Szczegółowy program jubileuszowego spotkania Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW

IX Piknik Radiowy coraz bliżej

SP3POW dnia 16 maj 2016 · 0 komentarzy · 1034 czytań ·Drukuj

ZlotyCoraz większymi krokami zbliża się kolejna nasza cykliczna impreza:
IX Piknik Radiowy w Niedźwiedziu.
Jak zwykle spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu, od nazwy miejscowości zwanym przez nas potocznie Misiem. W tym roku, ze względu na przypadające 18 czerwca obchody Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży, data spotkania została ustalona na 10 - 12 czerwca.
Na Misiu czeka na przyjezdnych kilkanaście miejsc noclegowych w domkach turystycznych. Bez problemu można również przyjechać kamperem lub z przyczepą kempingową.
Jak nazwa wskazuje, nasze spotkanie ma charakter pikniku, więc nie tylko samym radiem żyje. Z pewnością każdy, również rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Na miejscu, w MiniZoo będzie można podziwiać mnóstwo zwierząt z całego świata, nasze harmoniczne będą mogły pobawić się na dobrze wyposażonym placu zabaw, w razie upałów - staw dla ochłody, a w pobliżu znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy i karczma. Zjeść będzie można również na miejscu, ponieważ gospodyni serwuje smaczne obiady, a wieczorem czeka ognisko lub grill.
Niedźwiedź leży na trasie nr 11 z Bytomia do Poznania, w połowie drogi pomiędzy Ostrzeszowem a Antoninem.
Więcej informacji o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu.
Zapraszamy!

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja