SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Festyn w Gimnazjum nr 1

SP3POW dnia 10 maj 2012 · 0 komentarzy · 2388 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieży19 maja w Gimnazjum nr 1, czyli jednej z naszych szkół biorących udział w programie ARISS, odbędzie się festyn wiosenny. Klub SP3POW przygotuje stanowisko radiowe które będzie pracowało na pasmach KF i UKF przybliżając uczniom zagadnienia naszego hobby.
Będzie to kolejne nasze wystąpienie w tej placówce, po dwukrotnie przeprowadzonych tam zajęciach krótkofalarskich.

Aktywność klubowa z Półwyspu Helskiego

SP3AYA dnia 27 kwiecień 2012 · 0 komentarzy · 2375 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweZeszłego roku wywiało nas na południe - w Tatry. W ten długi weekend w dniach od 28 kwietnia do 6 maja stacja klubowa SP3POW/2 będzie słyszalna z północnego końca Polski, czyli z samego cypla Półwyspu Helskiego. Lokator JO94JO, gmina Hel - PK01.
Oprócz sprzętu radiowego zabieramy oczywiście także laptopy, więc na bieżąco będziemy informować co się u nas dzieje.
Zapraszamy do łączności, a przede wszystkim do odwiedzenia nas na Helu. Nasze QTH to HELKAMP opodal wejścia do portu rybackiego i przystani pasażerskiej. Za nami już tylko las, plaża, koniec półwyspu i morze, morze... :)
- - -

No i już po helskiej wyprawie... Pogoda dopisała, propagacja była łaskawa. Oby więcej takich udanych wydarzeń!
Fotorelacja>>>

Gość programu ARISS na konkursie Elektronik

SP3AYA dnia 22 kwiecień 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3651 czytań ·Drukuj

ARISSNa zaproszenie klubu SP3POW i w ramach programu ARISS przybył do nas p. Rafał Przybyła, pracownik Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Nasz gość jest jednym z tych naukowców, którzy mają swój udział w budowie pierwszych polskich satelitów. W ramach podsumowania konkursu ELEKTRONIK odbywającego się w ZST, wygłosił dwa wykłady na temat podboju kosmosu i kosmicznych technologii.
Fotorelacja>>>

SP DX Contest 2012

SP3POW dnia 06 kwiecień 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3119 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyZapraszamy do udziału w SP DX Contest 2012. Tegoroczne zawody odbędą się w weekend 7 - 8 kwietnia (15:00 – 15:00 UTC). W tym roku ponownie termin zawodów nakłada się z okresem Świąt Wielkanocnych. Mamy jednak nadzieję, że świąteczna atmosfera spowoduje, że w zawodach będzie nas więcej. Być może wiele osób nie znajdzie czasu na start w pełnym wymiarze czasu, ale za to być może więcej osób w ogóle będzie miało szansę na udział w zawodach. Serdecznie zapraszamy: to są nasze zawody, a ich powodzenie i postrzeganie jest w dużej mierze zależne od aktywności polskich stacji.
Mamy nadzieję, że propagacja dopisze i w czasie zawodów będzie można spotkać zarówno naszych stałych przyjaciół, jak też i wiele nowych stacji z różnych części świata. Zapraszamy do udziału w SP DX Contest 2012!
Czytaj dalej>>>

Światowy Dzień Krótkofalowca - 18 kwietnia 2012 roku

SP3POW dnia 04 kwiecień 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2571 czytań ·Drukuj

NewsPo raz kolejny w dniu 18 kwietnia nasza wspólnota będzie obchodzić Światowy Dzień Krótkofalowca, dla uczczenia rocznicy powstania w tym dniu w 1925 roku Międzynarodowego Związku Krótkofalowców (IARU). Tegorocznym tematem przewodnim dla Światowego Dnia Krótkofalowca jest: "Krótkofalarskie satelity: obchody 50 lat w kosmosie" - na pamiątkę uruchomienia satelity OSCAR 1 w dniu 12 grudnia 1961 r. oraz uruchomienia satelity OSCAR 2 w dniu 2 czerwca 1962 r.
Czytaj dalej>>>

Spotkanie z dr Andrzejem Kotarbą

SP3POW dnia 28 marzec 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 5397 czytań ·Drukuj

ARISSNa zaproszenie Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW oraz szkół biorących udział w projekcie edukacyjnym ARISS:

- Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

- Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lamkach

w dn. 30 marca 2012 r. przyjechał do Ostrowa Pana dr Andrzej Kotarba z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk z Warszawy.
Dr Andrzej Kotarba zajmuje się satelitarnymi obserwacjami Ziemi.
Ze strony CBK jest opiekunem grupy studentów, twórców pierwszego polskiego sztucznego satelity PW-Sat.
Relacja>>>

Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży

SP3AYA dnia 22 marzec 2012 · 0 komentarzy · 2465 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweZe względu na duże zainteresowanie i palącą potrzebę tego typu działań, wprowadziliśmy do cyklu naszych spotkań dodatkową pozycję.
Mając na uwadze ilość osób przebywających w pomieszczeniu klubowym podczas spotkań czwartkowych, oraz "okupowanie" sprzętu przez najmłodszych klubowiczów, postanowiliśmy zorganizować dla nich dodatkowy dzień zajęć.
Początkowo, co drugi czwartek dzieci zamienią na spotkania w piątek. Jeden z operatorów klubu będzie prowadził szkolenie dostosowane do najmłodszej grupy wiekowej. Rodziców prosimy o podanie kontaktów do siebie, ponieważ jeżeli w danym dniu prowadzącym będzie tylko jeden operator - obowiązki zawodowe mogą spowodować odwołanie zajęć w ostatniej chwili.

Następne zajęcia krótkofalarskie w Gimnazjum nr 1

SP3POW dnia 12 marzec 2012 · 0 komentarzy · 2601 czytań ·Drukuj

ARISSKolejne zajęcia krótkofalarskie dla dzieci i młodzieży odbywające się w ramach programu ARISS rozpoczniemy tym razem w godzinach popołudniowych 14 marca w Gimnazjum nr1 w Ostrowie.
Zapraszamy wszystkich kolegów krótkofalowców, którzy będą mogli poświęcić chwilę swojego czasu, do udziału w łącznościach przeprowadzanych przez gimnazjalistów spod znaku klubowego SP3POW.
Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu procedur obowiązujących podczas QSO, planujemy wyjście w eter po godzinie 17:00.
Relacja ze spotkania>>>

Drzwi otwarte w klubie 10 marca 2012

SP3POW dnia 10 marzec 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2524 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweKorzystając z organizowanych w szkole, gdzie mamy swoją siedzibę drzwi otwartych, postanowiliśmy skorzystać z okazji i udostępnić klub licznym zwiedzającym. Przewinęło się przez nasze pomieszczenie kilkanaście grup młodzieży, liczących po około dziesięciu osób. Uczniów nie tylko ostrowskich gimnazjów.

Członkowie klubu dokonywali prezentacji urządzeń, wyjaśniali czym zajmują się krótkofalowcy i omawiali zadania stojące przed nami. Oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem programu ARISS. Normalnym trybem pracowała radiostacja, którą obsługiwał jeden z naszych młodych adeptów - również gimnazjalista - Błażej. Widać było, że duże wrażenie robiły łączności przeprowadzane w języku angielskim z zagranicznymi stacjami.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja