SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub





Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

SP3POW i ARISS w mediach

SP3AYA dnia 06 marzec 2012 · 0 komentarzy · 2717 czytań ·Drukuj

ARISSSłychać i widać nas w mediach. Prasie, radiu i telewizji. Materiały o klubie i naszym programie przygotowawczym do kontaktu ARISS można spotkać w serwisach lokalnych i ogólnopolskich. Zgłasza się coraz więcej redakcji które są zainteresowane publikacjami na nasz temat.

Link do zakładki Media o nas>>>

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Południowo Wielkopolskiego Oddziału Terenowego PZK

SP3AYA dnia 06 marzec 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2629 czytań ·Drukuj

News
W dniu 11 marca 2012 o godz. 10.00 odbędzie się zebranie sprawozdawczo - wyborcze
Południowo Wielkopolskiego Oddziału Terenowego PZK (OT-27 )

Miejsce zebrania: Klub SP3KWA
Osiedlowy Klub " TĘCZA "
ul. Spółdzielców 4
Turek
Lokalna łączność UKF: simplex 145.550 MHz i przemiennik SR3TU 439.150MHz

Zawiadomienie i porządek obrad>>>

Czytaj dalej>>>

Ćwiczenia "Śnieżyca" w SP3POW - relacja

SQ3POS dnia 03 marzec 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3268 czytań ·Drukuj

WASRW dniu 3.03.2012 w godzinach 18.00-20.00 (czasu lokalnego) odbyły się ćwiczenia łączności kryzysowej, w których nasz klub został wytypowany na główną stację z województwa Wielkopolskiego.

Nasze zadania polegały na:
- Utrzymywaniu łączności na paśmie 80[m] z innymi sieciami łączności kryzysowej przez cały czas trwania ćwiczeń (wywołania co 15 min.) i wymiana komunikatów kryzysowych informujących o występowaniu zagrożeń na terenie działania innych sieci.
- Odbieraniu komunikatów od sztabów WASR biorących udział w ćwiczeniach na paśmie 80[m].
- Odbieraniu komunikatów od krótkofalowców z powiatów: kaliskiego, ostrowskiego i krotoszyńskiego na paśmie 2[m].
- Przekazaniu komunikatów kryzysowych przez członków klubu do głównej stacji klubowej.
Nasze ćwiczenia obserwowane były przez przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Stacja SP3POW podczas ćwiczeń odebrała około 30 komunikatów. Oprócz tego niezależnie przekazywane były informacje między sieciami. Żadnych zagrożeń nie zgłoszono.

Pierwsza konferencja prasowa poświęcona ARISS

SP3POW dnia 01 marzec 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2813 czytań ·Drukuj

NewsW dniu 29 lutego odbyła się pierwsza konferencja prasowa poświęcona realizowanemu przez Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW projektowi ARISS. Obecne były władze Powiatu Ostrowskiego oraz radio, telewizja i prasa.

Krótkofalowcy zapoznali obecnego na spotkaniu Starostę Ostrowskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów z tematem krótkofalarstwa oraz obszernie zrelacjonowali plan działań programu ARISS, który jest już od kilku tygodni sukcesywnie realizowany.

Warto dodać, że TV ProArt następnego dnia przybyła dodatkowo na nasze klubowe spotkanie, aby pokazać naszą pracę w praktyce.

Mamy nadzieję, że informacje te zostaną jak najszybciej opublikowane i dzięki temu dotrzemy z naszą inicjatywą do jak najszerszej grupy odbiorców.
Czytaj dalej>>>

3.03.2012 - "Śnieżyca" - ćwiczenia Amatorskich Sieci Ratunkowych

SP3POW dnia 29 luty 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3162 czytań ·Drukuj

WASR3.03.2012 odbędą się kolejne ćwiczenia łączności kryzysowej, w których udział weźmie Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa. Tym razem celem nadrzędnym ćwiczeń będzie utrzymanie łączności przez dwie godziny na falach krótkich pomiędzy głównymi stacjami z pięciu województw. Wielkopolskę reprezentować będzie stacja Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW. Dodatkowo Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa zorganizuje ćwiczenia na szczeblu lokalnym.
Czytaj dalej>>>

Konferencja prasowa

SP3POW dnia 20 luty 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2384 czytań ·Drukuj

ARISSOstrowski Klub Krótkofalowców SP3POW oraz grupa ARISS Ostrów Wielkopolski zaprasza dziennikarzy prasy, radia i telewizji na konferencję dotyczącą przeprowadzenia bezpośredniej łączności radiowej z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ang. skrót ISS) przez dzieci i młodzież ze szkół w ramach ogólnoświatowego projektu edukacyjnego ARISS (Amateur Radio on the International Space Station). Projekt ten organizowany jest we współpracy z agencjami kosmicznymi: NASA, Roskosmos, ESA, CNES, JAXA, CSA, AMSAT.
Czytaj dalej>>>

Druga tura zajęć krótkofalarskich z dziećmi

SP3POW dnia 09 luty 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2589 czytań ·Drukuj

ARISSOd 11 lutego rozpoczynamy drugą turę lekcji krótkofalarskich przeznaczonych dla dzieci i młodzieży ze szkół uczestniczących w programie ARISS.
Uczestnicy pierwszych zajęć mają już niejakie pojęcie czym jest krótkofalarstwo, w jaki sposób prowadzić łączności i zachowaniu odpowiednich zasad. Teraz przyszedł czas na pogłębienie i rozszerzenie tej wiedzy wśród osób które zdecydowały się na głębsze zainteresowanie krótkofalarstwem.

Położymy też większy nacisk na inne aspekty naszego hobby. M.in. na łączności satelitarne i wykorzystanie ich w kontaktach ARISS.
Czytaj dalej>>>

Wsparcie działalności klubu 1% podatku. Jak wypełniać PIT-y za rok 2011.

SP3POW dnia 03 luty 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3514 czytań ·Drukuj

1% podatkuAby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT 28, 36. 36L, 37, 38 ,39 nazwę OPP: Polski Związek Krótkofalowców oraz numer KRS - 0000088401.
Jeśli życzeniem darczyńcy jest, aby 80% przekazanej kwoty było przeznaczone dla konkretnego Oddziału PZK lub klubu, proszę tą informację wpisać do rubryki "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem" znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku należnego. Jeśli darczyńca ma takie życzenie wówczas wypełnia tą rubrykę podając nr OT i ewentualne znak klubu. Podanie znaku klubu bez numeru OT nie jest wystarczające. W przypadku darowizny na Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rubryka "cel szczegółowy 1%" musi zawierać: OT 27 klub SP3POW.
Czytaj dalej>>>

Konkurs Galileo rozstrzygnięty

SP3POW dnia 02 luty 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2634 czytań ·Drukuj

ARISS
W poniedziałek 30 stycznia br. w Warszawie ogłoszone zostały wyniki polskiej edycji konkursu plastycznego dla dzieci Galileo. Konkurs ten ogłoszono jesienią 2011 r. w 27 krajach Unii Europejskiej. 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lamkach, biorącej udział w programie ARISS, przygotowało ciekawe prace, wykonane różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych, często zaskakujących materiałów, świadczących o niezwykłej wyobraźni ich autorów.
GALILEO jest częścią europejskiego globalnego systemu nawigacji satelitarnej, mający stanowić konkurencję dla amerykańskiego GPS i rosyjskiego GLONASS.
Czytaj dalej>>>

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja