SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 30
Najnowszy użytkownik: Brunon

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Lekcja krótkofalarstwa

SP3AYA dnia 02 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3031 czytań ·Drukuj

ARISS
W związku z przygotowaniami do szkolnego kontaktu ARISS Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rozpoczyna cykl lekcji krótkofalarskich w szkołach uczestniczących w programie.Najbliższa taka lekcja odbędzie się już jutro, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Lamkach. Następne w cyklu są Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, Zespół Szkół Technicznych oraz Uniwersytet Dziecięcy „Kraina Wiedzy” Centrum Twórczego Kształcenia.
Czytaj dalej>>>

HF1918RO z okazji rocznicy proklamacji Republiki Ostrowskiej

SP3POW dnia 03 listopad 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3770 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościoweNa ponad miesiąc przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego w 1918 roku w Ostrowie zorganizowano wystąpienie przeciwko władzy pruskiej, zwane Republiką Ostrowską. Tym samym Ostrowianie wyprzedzili tendencje niepodległościowe w całej Wielkopolsce. Wystąpienie to doprowadziło do wielu ustępstw na rzecz Polaków mieszkających na terenie miasta Ostrowa i powiatu. O wydarzeniach z tym związanych opowiadają serial "Republika Ostrowska" (1986) oraz film pełnometrażowy (1988) "Republika Nadziei", których scenariusze napisał honorowy obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Kazimierz Radowicz. Na pamiątkę tamtych wydarzeń Święto Miasta Ostrowa Wielkopolskiego obchodzone jest 10 listopada.

Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW na pamiątkę tamtych wydarzeń, w okresie od 7 do 26 listopada, będzie pracował pod znakiem okolicznościowym HF1918RO.
Czytaj dalej>>>

Grupa ARISS Ostrów - Komunikat

SP3POW dnia 31 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3275 czytań ·Drukuj

ARISS
Z inicjatywy Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW została powołana Grupa ARISS Ostrów, mająca na celu przygotowanie szkolnego kontaktu z kosmonautą przebywającym na orbicie w stacji kosmicznej ISS. Przedstawiciele Grupy ARISS Ostrów wzięli udział w I Ogólnopolskiej Konferencji ARISS w Kole (Amateur Radio on the International Space Station). Podczas spotkań roboczych krótkofalowcy i nauczyciele opracowują szczegółowy program zajęć edukacyjnych, które będą realizować w ramach tego przedsięwzięcia. Celem programu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi  z szeroko pojętą eksploracją wszechświata oraz w szczególności tymi naukami przyrodniczymi, na które obecność człowieka w przestrzeni kosmicznej wpłynęła najbardziej.
Czytaj dalej>>>

Jesienne spotkanie w Kocanowie

SP3POW dnia 30 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2580 czytań ·Drukuj

Zloty

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze jesienne spotkanie , zaplanowane na 4 - 6 listopada w miejscowości Kocanowo w okolicach Jeziora Lednickiego.
Gmina Pobiedziska, powiat Poznań, oznaczenie PGA - PO12. Lokator - JO82PL
Czytaj dalej>>>

Na I Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS

SP3AYA dnia 16 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2625 czytań ·Drukuj

ARISS

Z inicjatywy Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW oraz dzięki współpracy z Wydziałami Edukacji Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim do uczestnictwa w programie ARISS, zgłosiło się kilka szkół na wszystkich poziomach nauczania. Dzięki wspólnemu wystąpieniu tak licznej reprezentacji dzieci i młodzieży, mamy nadzieję na szybkie przyjęcie naszego zgłoszenia przez NASA i oficjalne przystąpienie do programu.
Czytaj dalej>>>

Program konferencji ARISS

SP3POW dnia 20 wrzesień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3447 czytań ·Drukuj

ARISS

Ponieważ informacja o konferencji ARISS w Kole zaczyna ginąć w czeluściach naszej strony, przytaczam kolejne materiały, które otrzymaliśmy od koordynatora Armanda SP3QFE.
Czytaj dalej>>>

HF2011BJ na Międzynarodowym Festiwalu "Chopin w Barwach Jesieni" w Antoninie

SP3POW dnia 17 wrzesień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2923 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościowe
Od godziny 9:00 UTC nasza stacja pracuje na terenie parku pałacu myśliwskiego Radziwiłłów w Antoninie. Okazją do wystawienia znaku okolicznościowego jest odbywający się tutaj Międzynarodowy Festiwal "Chopin w Barwach Jesieni". Mimo początkowo słabych warunków udało nam się przeprowadzić już sporo łączności z krajem i zagranicą.
Czytaj dalej>>>

Zawody o Puchar Wielkopolskiej Pyry 2011

SP3POW dnia 06 wrzesień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3653 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW imieniu Zarządu OT27 - organizatora corocznych zawodów o Puchar Wielkopolskiej Pyry, pragnę przypomnieć i zaprosić do w tegorocznej edycji wszystkich członków Naszego Oddziału Terenowego
Zawody odbędą się w niedzielę, 18 września 2011 r.
Skrócony tekst regulaminu przytaczam poniżej.
Czytaj dalej>>>

SP3POW w Szałe k. Kalisza

SQ3POS dnia 03 wrzesień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2730 czytań ·Drukuj

NewsDzisiaj wybraliśmy się z wizytą do miejscowości Szałe k. Kalisza, gdzie miał miejsce coroczny egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radioamatorskiej zorganizowany przez kaliski klub SP3KQV.
Do egzaminu przystąpiło ok. 15 osób, wszyscy zdali.
Czytaj dalej>>>

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja