SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...
Rodzaje pozwoleń rad...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 28
Najnowszy użytkownik: SQ6PNV

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Ćwiczenia SP EmCom

SP3AYA dnia 11 maj 2011 · 0 komentarzy · 3084 czytań ·Drukuj

Ćwiczenia SP EmComW najbliższą sobotę 14.05 (15-17 UTC) odbędą się ćwiczenia SP EmCom. Przypomnijmy, że na obszarze każdego okręgu SP będzie aktywna okręgowa stacja sztabowa, z którą będzie można nawiązać łączność na KF oraz UKF. Gościnnie udział w ćwiczeniach wezmą krótkofalowcy z sąsiednich dzielnic Niemiec, takich jak Maklemburgia - Pomorze Przednie, Brandenburgia, region Berlina oraz Saksonia. Stacje z Niemiec będą słyszane wyłącznie w 1 i 2 części ćwiczeń.
Szczegółowe informacje na stronie WASR, i SP EmCom.

Baner klubowy

SP3AYA dnia 10 maj 2011 · 0 komentarzy · 2354 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe


Od dziś wszystkie terenowe akcje klubowe będą "ilustrowane" takim benerkiem o wymiarach 250x80 cm rozpinanym na miejscu akcji.

Nieoficjalne ćwiczenia łączności kryzysowej!

SP3AYA dnia 06 maj 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3028 czytań ·Drukuj

WASRZapraszamy wszystkich członków WASR do wzięcia udziału w nieoficjalnych ćwiczeniach amatorskich sieci ratunkowych.

Ćwiczenia te będą przeprowadzone w najbliższą sobotę - 7.05.2011 o godzinie 19.00 UTC (21.00 czasu lokalnego) i potrwają około godziny.

Oficjalny start.

SP3AYA dnia 14 kwiecień 2011 · 0 komentarzy · 2155 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweWłaśnie dzisiaj po długim oczekiwaniu na oficjalne załatwienie spraw w UKE, dostaliśmy upragnioną wiadomość o otrzymaniu pozwolenia radiowego nr 3/K/N/2011.

Tym sposobem Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW można uznać za czynny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Miejmy nadzieję, że będzie to działalność aktywna i przynosząca wiele satysfakcji naszym członkom. Nie zamierzamy ograniczać się tylko do granic miasta czy regionu, ale szeroko wyjść z naszą pasją w Polskę, a może kiedyś również poza granice kraju.

Uruchomienie sieci WASR

SP3AYA dnia 02 kwiecień 2011 · 0 komentarzy · 2530 czytań ·Drukuj

WASRW dniu 02.04.2011 w godzinach 13:00 do 14:12 odbyło się pierwsze uruchomienie Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Łącznie w akcji wzięło udział 30 stacji z 4 powiatów. Wszystkie wiadomości (komunikaty) dotarły do koordynatora bez problemów.

Oby tak dalej!

Dzień Krótkofalowca

SP3AYA dnia 29 marzec 2011 · 0 komentarzy · 2283 czytań ·Drukuj

News18 kwietnia wszystkie stowarzyszenia IARU obchodzić będą jako święto, bo właśnie tego dnia w 1925 roku powołano międzynarodowy związek organizacji krótkofalarskich - International Amateur Radio Union. W tym czasie nie było jeszcze w naszym kraju takiej organizacji, ale delegacja polskich krótkofalowców czynnie uczestniczyła w pierwszych obradach IARU. Powołanie międzynarodowej organizacji okazało się dużym sukcesem organizacyjnym. Od samego bowiem początku IARU reprezentowała interesy nadawców wobec administracji, co zaowocowało dostępem do pasm HF i VHF. Warto o tym pamiętać, i raz chociażby w roku radośnie czcić Dzień Krótkofalowca. To przecież nasze święto!

Wspomnienia krótkofalowców

SP3AYA dnia 08 marzec 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3629 czytań ·Drukuj

Wspomnienia krótkofalowcówZ przyjemnością polecamy kolegom zapoznanie się z książką Ryszarda Reicha SP4BBU, którą dzięki uprzejmości autora możemy udostępnić Wam w naszym dziele Download.
Link do książki "Krótkofalarstwo moją pasją"
Jednocześnie Ryszard zapowiada ukazanie się nowej książki w wydaniu papierowym pt: "Wywołanie ogólne". Będzie ona 3 krotnie bardziej obszerna niż pierwsze wydanie internetowe i zawierać będzie wspomnienia kolegów z całego świata. Promocja na spotkaniu ŁOS w końcu maja br. Na ilustracji okładka tego dzieła.

Pierwsze uruchomienie WASR

SP3AYA dnia 07 marzec 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2667 czytań ·Drukuj

WASRW dniu 2.04.2011r. planowane jest pierwsze "uruchomienie" Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.
Klub SP3POW imieniu WASR zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ćwiczeniach.
Szczegóły ćwiczeń są dostępne po kliknięciu [Czytaj więcej].

1% dla PZK jako OPP. Jak wypełniać PIT-y

SP3AYA dnia 05 marzec 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3313 czytań ·Drukuj

1% podatku Aby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT 28, 36. 36L, 37, 38 ,39 nazwę OPP: Polski Związek Krótkofalowców oraz numer KRS. Jeśli życzeniem darczyńcy jest, aby 80% przekazanej kwoty było przeznaczone dla konkretnego Oddziału PZK lub klubu proszę tą informację wpisać do rubryki "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem" znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku należnego. Jeśli darczyńca ma takie życzenie wówczas wypełnia tą rubrykę podając nr OT i ewentualne znak klubu. Podanie znaku klubu bez numeru OT nie jest wystarczające.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja