SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Pierwsze spotkanie w lokalu klubowym

SP3AYA dnia 12 styczeń 2012 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2600 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweWreszcie nastąpiła ta długo oczekiwana chwila. Po wielu trudach i włożonej pracy po raz pierwszy czwartkowe spotkanie klubowiczów odbyło się w nowym lokalu klubowym.
Czytaj dalej>>>

Lokal klubowy

SP3POW dnia 19 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3179 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe

Z przyjemnością informujemy,
że od 19 grudnia - oficjalnie możemy pochwalić się
nowym lokalem klubowym.

Czytaj dalej>>>

Nasz wniosek do ARISS przyjęty!

SP3POW dnia 14 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3257 czytań ·Drukuj

ARISSWłaśnie otrzymaliśmy upragnioną informację:
W imieniu Grupy ARISS Polska oraz ARISS-Europe z radością informujemy, że kolejna szkoła z terenu Polski przystąpiła do projektu edukacyjnego, bezpośredniego szkolnego kontaktu ARISS. Łączność bezpośrednią w Ostrowie Wielkopolskim ma zapewnić klub krótkofalarski SP3POW. Swoją inicjatywą objął on nie tylko jedną szkołę, ale połączył w projekcie kilka, z rożnych poziomów nauczania.
Czytaj dalej>>>

Lekcja krótkofalarstwa

SP3AYA dnia 02 grudzień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3184 czytań ·Drukuj

ARISS
W związku z przygotowaniami do szkolnego kontaktu ARISS Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rozpoczyna cykl lekcji krótkofalarskich w szkołach uczestniczących w programie.Najbliższa taka lekcja odbędzie się już jutro, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Lamkach. Następne w cyklu są Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, Zespół Szkół Technicznych oraz Uniwersytet Dziecięcy „Kraina Wiedzy” Centrum Twórczego Kształcenia.
Czytaj dalej>>>

HF1918RO z okazji rocznicy proklamacji Republiki Ostrowskiej

SP3POW dnia 03 listopad 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3952 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościoweNa ponad miesiąc przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego w 1918 roku w Ostrowie zorganizowano wystąpienie przeciwko władzy pruskiej, zwane Republiką Ostrowską. Tym samym Ostrowianie wyprzedzili tendencje niepodległościowe w całej Wielkopolsce. Wystąpienie to doprowadziło do wielu ustępstw na rzecz Polaków mieszkających na terenie miasta Ostrowa i powiatu. O wydarzeniach z tym związanych opowiadają serial "Republika Ostrowska" (1986) oraz film pełnometrażowy (1988) "Republika Nadziei", których scenariusze napisał honorowy obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Kazimierz Radowicz. Na pamiątkę tamtych wydarzeń Święto Miasta Ostrowa Wielkopolskiego obchodzone jest 10 listopada.

Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW na pamiątkę tamtych wydarzeń, w okresie od 7 do 26 listopada, będzie pracował pod znakiem okolicznościowym HF1918RO.
Czytaj dalej>>>

Grupa ARISS Ostrów - Komunikat

SP3POW dnia 31 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3435 czytań ·Drukuj

ARISS
Z inicjatywy Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW została powołana Grupa ARISS Ostrów, mająca na celu przygotowanie szkolnego kontaktu z kosmonautą przebywającym na orbicie w stacji kosmicznej ISS. Przedstawiciele Grupy ARISS Ostrów wzięli udział w I Ogólnopolskiej Konferencji ARISS w Kole (Amateur Radio on the International Space Station). Podczas spotkań roboczych krótkofalowcy i nauczyciele opracowują szczegółowy program zajęć edukacyjnych, które będą realizować w ramach tego przedsięwzięcia. Celem programu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi  z szeroko pojętą eksploracją wszechświata oraz w szczególności tymi naukami przyrodniczymi, na które obecność człowieka w przestrzeni kosmicznej wpłynęła najbardziej.
Czytaj dalej>>>

Jesienne spotkanie w Kocanowie

SP3POW dnia 30 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2732 czytań ·Drukuj

Zloty

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze jesienne spotkanie , zaplanowane na 4 - 6 listopada w miejscowości Kocanowo w okolicach Jeziora Lednickiego.
Gmina Pobiedziska, powiat Poznań, oznaczenie PGA - PO12. Lokator - JO82PL
Czytaj dalej>>>

Na I Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS

SP3AYA dnia 16 październik 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 2773 czytań ·Drukuj

ARISS

Z inicjatywy Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW oraz dzięki współpracy z Wydziałami Edukacji Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim do uczestnictwa w programie ARISS, zgłosiło się kilka szkół na wszystkich poziomach nauczania. Dzięki wspólnemu wystąpieniu tak licznej reprezentacji dzieci i młodzieży, mamy nadzieję na szybkie przyjęcie naszego zgłoszenia przez NASA i oficjalne przystąpienie do programu.
Czytaj dalej>>>

Program konferencji ARISS

SP3POW dnia 20 wrzesień 2011 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 3596 czytań ·Drukuj

ARISS

Ponieważ informacja o konferencji ARISS w Kole zaczyna ginąć w czeluściach naszej strony, przytaczam kolejne materiały, które otrzymaliśmy od koordynatora Armanda SP3QFE.
Czytaj dalej>>>

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja