SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Już dzisiaj IX tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 18 czerwiec 2016 · 0 komentarzy · 2272 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoJuż dzisiaj, 18 czerwca 2016r. odbędzie się IX tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do siedziby klubu po zawodach.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

18 czerwca - Kids Day

SP3POW dnia 06 czerwiec 2016 · 0 komentarzy · 1967 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyKolejna okazja aby zrobić coś dla i z dzieciakami, nadarza się podczas Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży - 18 czerwca 2016 r.
Na naszej stronie można się zapoznać z tym czym jest Amateur Radio Kids Day i jak można się do tego zabrać.
Z młodymi nadawcami warto też pokusić się o zdobywanie dyplomów, specjalnie przeznaczonych dla tej grupy wiekowej. Klub SP3POW jest wydawcą lub pomysłodawcą trzech dyplomów, regulaminy których można znaleźć na stronie klubowej, w dolnej części menu po lewej.
W szczególności polecamy dyplom uczestnictwa w Amateur Radio Kids Day, który można pobrać i samodzielnie wydrukować ze strony klubu SP3POW lub strony PZK.

Na ŁOSiu 2016

SP3POW dnia 26 maj 2016 · 0 komentarzy · 1972 czytań ·Drukuj

Zloty

X jubileuszowe Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2016 przeszło już do historii. Wydaje się że było to jedno z najliczniejszych spotkań z dotąd odbytych. Organizatorom kolejny raz należą się wielkie brawa za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu.
A jak było, można zobaczyć i powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Na spotkaniu jubileuszowym

SP3POW dnia 26 maj 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1886 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweJuż od niedzielnego przedpołudnia 22 maja rozpoczęliśmy montaż anten i rozstawianie całej "infrastruktury" klubowej na terenie Stanicy Harcerskiej na Piaskach. W pracach brała udział niemal cała nasza ekipa wspomagana przez pierwszych gości, których z każdą chwilą przybywało. W sumie tego dnia przez naszą leśną polanę przewinęło się ok. trzydziestu osób.
Najszybciej jak się dało uruchomiliśmy radiostację. Niewiele czasu było trzeba, aby nasze dziewczyny spowodowały spory pileup na paśmie na którym pracowały. Później do radia zasiadł Sławek SQ3OOK, który specjalnie na ten dzień przygotował kilka okolicznościowych obrazków nadawanych w modzie SSTV. Cały czas trwały ożywione dyskusje. Nie tylko udzielaliśmy szczegółowych informacji na tematy związane z dotychczasową działalnością klubu oraz zamierzeniami na przyszłość. Również zaproszeni goście mieli okazje zaprezentować spory przekrój swoich zainteresowań, powiązanych nieraz z pracą zawodową.

Czytaj dalej...
Zdjęcia z jubileuszu w galerii klubowej

Program jubileuszowego spotkania klubu SP3POW

SP3POW dnia 18 maj 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1947 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe

Podczas całego spotkania czynna będzie stacja klubowa SP3POW na pasmach KF (w zależności od propagacji), oraz UKF. Informacje dla dojeżdżających uczestników spotkania na: SR3O (145.725 MHz, CTCSS 103,5 Hz), direct 145.425 MHz.

Rozpoczynamy ok. 13:00. Nie określamy godziny końca spotkania. Jadła i napojów nie zabraknie,
z pewnością znajdą się chętni do posiedzenia przy ognisku do późnych godzin wieczornych.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia będzie prezentacja wspomnień z wypraw DX-owych naszych ostrowskich krótkofalowców.
Również nasz zespół postara się przybliżyć wszystkim krótką historię klubu, od powstania do chwili obecnej, jak również zamierzenia na przyszłość
W trakcie trwania spotkania, zostanie rozegrana VIII tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Chętnych do wzięcia udziału w zabawie prosimy o zabranie ręczniaków pracujących w paśmie 145 MHz. Możliwy jest również start ze stacji samochodowej lub stacjonarnej.
Regulamin naszych mini zawodów jest dostępny pod tym linkiem. Organizatorzy zapewniają każdemu startującemu logi papierowe do notowania łączności.

Szczegółowy program jubileuszowego spotkania Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW

IX Piknik Radiowy coraz bliżej

SP3POW dnia 16 maj 2016 · 0 komentarzy · 1921 czytań ·Drukuj

ZlotyCoraz większymi krokami zbliża się kolejna nasza cykliczna impreza:
IX Piknik Radiowy w Niedźwiedziu.
Jak zwykle spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu, od nazwy miejscowości zwanym przez nas potocznie Misiem. W tym roku, ze względu na przypadające 18 czerwca obchody Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży, data spotkania została ustalona na 10 - 12 czerwca.
Na Misiu czeka na przyjezdnych kilkanaście miejsc noclegowych w domkach turystycznych. Bez problemu można również przyjechać kamperem lub z przyczepą kempingową.
Jak nazwa wskazuje, nasze spotkanie ma charakter pikniku, więc nie tylko samym radiem żyje. Z pewnością każdy, również rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Na miejscu, w MiniZoo będzie można podziwiać mnóstwo zwierząt z całego świata, nasze harmoniczne będą mogły pobawić się na dobrze wyposażonym placu zabaw, w razie upałów - staw dla ochłody, a w pobliżu znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy i karczma. Zjeść będzie można również na miejscu, ponieważ gospodyni serwuje smaczne obiady, a wieczorem czeka ognisko lub grill.
Niedźwiedź leży na trasie nr 11 z Bytomia do Poznania, w połowie drogi pomiędzy Ostrzeszowem a Antoninem.
Więcej informacji o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu.
Zapraszamy!

Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ.

SP3POW dnia 16 maj 2016 · 0 komentarzy · 2008 czytań ·Drukuj

Zloty

Do X jubileuszowego Spotkania Krótkofalowców ŁOŚ zostało już niecałe dwa tygodnie.
Informacje organizatorów i program spotkania można zobaczyć na stronie www.losnapograniczu.strefa.pl
Oczywiście i tym razem nie zabraknie tam połączonych ekip klubów SP3ZIR z Leszna i naszego SP3POW. Postaramy się zająć to samo miejsce, na którym można nas spotkać każdego roku. Drogę będzie wskazywał maszt antenowy z flagą klubową na szczycie.

IARU powiernikiem broszury "Etyka i procedury operatorskie dla krótkofalowców"

SP3POW dnia 16 maj 2016 · 0 komentarzy · 1968 czytań ·Drukuj

NewsJak można przeczytać na portalu PZK, autorzy broszury pt. "Etyka i procedury operatorskie dla krótkofalowców" - John ON4UN i Mark ON4WW, przekazali IARU prawa do adaptacji i aktualizacji tego opracowania w celu zapewnienia jego stałej przydatności oraz zachowania walorów.

Dzieło Johna i Marka zdecydowanie jest na jednym z pierwszych miejsc wśród lektur obowiązkowych dla wszystkich parających się krótkofalarstwem. Zarówno dla doświadczonych operatorów, jak i (przede wszystkim) tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym hobby.

Broszura jest dostępna w dwudziestu kilku językach na stronie HAM Radio Ethics and Operating Procedures.
Można ją też pobrać z naszej strony pod tym linkiem.

Zmiana daty VIII tury zawodów UKF

SP3POW dnia 12 maj 2016 · 0 komentarzy · 1816 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoZe względu na obchody pięciolecia klubu, zmieniamy termin VIII tury zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego.
Zawody zostaną rozegrane wyjątkowo w niedzielę 22 maja, od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego,
w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do komisji zawodów na terenie Stanicy Harcerskiej na Piaskach.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja