SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Dyplom Junior Okręgi...
Drukowanie kart QSL ...
Kalendarz klubowy 2016
Wyniki zawodów o Puc...
5. Konferencja ARISS...

Dyplomy wydawane przez klub
Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 28
Najnowszy użytkownik: SQ3YAY

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Ferie z radiem w SP3POW

SQ3OOK dnia 19 luty 2017 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 437 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieży

Już po raz kolejny podczas zimowych ferii postanowiliśmy zorganizować zajęcia na temat radioamatorstwa dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie z pobliskiego gimnazjum, a także ze szkoły podstawowej. Celem tych kilkudniowych warsztatów było zapoznanie z podstawami radiokomunikacji oraz możliwościami prowadzenia nasłuchów i dekodowania sygnałów radiowych.


W pierwszym dniu zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są fale radiowe i jak są wykorzystywane do przesyłania informacji. Nauczyli się korzystać z radia SDR w postaci popularnego tunera DVB-T z oprogramowaniem SDR Sharp oraz wysłuchali krótkiego wykładu na temat przesyłania informacji za pomocą fal radiowych.
Czytaj dalej...

Wigilia klubowa

SP3POW dnia 18 grudzień 2016 · 0 komentarzy · 681 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweW środę 21 grudnia, od godziny 18:00 w siedzibie klubu odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne.
Podobnie jak w każdym roku, na stole znajdą się potrawy przynoszone przez nas wszystkich na zasadzie: co kto może.
Zapraszamy członków i sympatyków klubu oraz wszystkich kolegów krótkofalowców do wspólnego spędzenia razem choćby krótkiej chwili w ten szczególny grudniowy wieczór.

Kolejna łączność ARISS z Polski!

SQ3OOK dnia 26 listopad 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1010 czytań ·Drukuj

ARISSNa piątek 25 listopada 2016 roku, na godzinę 12:12 czasu lokalnego w Polsce zaplanowano łączność ARISS z Międzynarodową Stacją Kosmiczną pomiędzy astronautą NASA, Shane Kimbrough KE5HOD i Prywatnym Liceum Salezjańskim we Wrocławiu. Łączność będzie realizowana przez naziemną stację satelitarną obsługiwaną przez W6SRJ, w Santa Rosa, Kalifornia, USA.
Szkoła we Wrocławiu będzie przyłączona do przemiennika SR6WS zlokalizowanego na górze Wielka Sowa (1015 m npm.) w lokatorze JO80fq. Aby słuchać dźwięk z całej łączności (uplink i downlink) prosimy o przyłączenie się do SR6WS na 438.925 MHz FM z CTCSS 94.8Hz. Osoby słuchające na przemienniku proszone są o podawania raportów przez przemiennik do stacji klubowej SP6ZWR z Wrocławia.
Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 10:30. Transmisja wideo dostępna będzie na stronie internetowej: http://ariss.pzk....
oraz:
https://www.faceb...swsalezie/
https://www.youtu...Ep18x8c6UA
Krótkofalowcy, nauczyciele i młodzież z Wrocławia byli uczestnikami konferencji ARISS odbywających się co roku w Ostrowie Wielkopolskim, a których współorganizatorem jest m.in. nasz klub.

6. Konferencja ARISS w Polsce

SP3POW dnia 05 listopad 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1126 czytań ·Drukuj

ARISS6. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce jest już za nami. Podobnie jak w poprzednich latach, miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski. Tradycyjnie już konferencja była oficjalnym wydarzeniem World Space Week 2016.
Tegoroczną konferencję ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Leszczyńska oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - były Przewodniczący ARISS Europa. Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW był jednym organizatorów tego wydarzenia.

Oprócz ponad stu uczestników, na konferencję przybyli również: Starosta Ostrowski - Paweł Rajski, Prezes PZK - Waldemar Sznajder 3Z6AEF, Prezes Stowarzyszenia Radioamatorów i Krótkofalowców "Delta" - Arkadiusz Jacek Kotowski SQ8AQO oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim - Dariusz Główczak. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wśród uczestników tegorocznej konferencji było bardzo dużo uczniów i nauczycieli.
Czytaj dalej...

Wręczenie nagród za zawody Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 05 listopad 2016 · 0 komentarzy · 892 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoPodczas 6 Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS miała miejsce uroczystość wręczenia nagród za zawody Puchar Powiatu Ostrowskiego.
Swoim patronatem zawody obejmował Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

W rocznej klasyfikacji następujące miejsca zajęli:
I miejsce i puchar - Piotr SP3QDX
II miejsce - Dorota SQ3TGY
III miejsce - Ania SQ3YAY

Rejestracja na 6 konferencję ARISS w Polsce.

SQ3OOK dnia 12 wrzesień 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 1100 czytań ·Drukuj

ARISSDziała już formularz rejestracyjny na 6 Ogólnopolską Konferencję Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Zapraszamy na stronę internetową konferencji: ariss.pzk.org.pl
Zapraszamy nauczycieli i uczniów oraz krótkofalowców, którzy dotychczas brali udział w programie ARISS w Polsce, ale przede wszystkim tych, którzy są zainteresowani zorganizowaniem łączności radiowej z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Organizatorami konferencji są: Polski Związek Krótkofalowców, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "ZAP - Edukacja", Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW, Grupa ARISS w Polsce przy wsparciu organizacyjnym m. in. ARISS Europe oraz Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Honorowy patronat nad konferencją objęli Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Ostrowski. Honorowym przewodniczącym konferencji został Gaston Bertels ON4WF Mentor ARISS Europa.
Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród nauczycieli i uczniów.

Armand SP3QFE i Sławek SQ3OOK

Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego 2016

SP3POW dnia 08 wrzesień 2016 · 0 komentarzy · 825 czytań ·Drukuj

ZlotyJak każdego roku, w terminie bliskim wrześniowego zrównania dnia z nocą, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW organizuje kolejny po wiosennym - Piknik Radiowy pod hasłem Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego, od nazwy miejscowości zwany potocznie Misiem.

Spotkanie na które jak zwykle zapraszamy kolegów z całego kraju odbędzie się 16 - 18 września w Niedźwiedziu, na terenie gospodarstwa agroturystycznego MiniZoo - CichoSza, gmina Ostrzeszów. Oznaczenie PGA - OF07, lokator JO81WM. Na zlocie pod znakiem SP3POW, na wszystkich pasmach amatorskich (w tym również w zawodach organizowanych przez OT27 - "Puchar Wielkopolskiej Pyry") będzie pracowała nasza stacja klubowa.
W trakcie spotkania, w sobotę 17 września, 17:00 -17:15 czasu lokalnego zostanie rozegrana ostatnia, XII tura Zawodów o 'PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO' - (Regulamin). Wszystkich uczestników prosimy o zabranie radia ręcznego. Dozwolony jest również start posiadaczy instalacji stałych lub mobilowych.
Informacje o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu

Spotkania klubowe w nowym roku szkolnym

SP3POW dnia 02 wrzesień 2016 · 0 komentarzy · 686 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweRozpoczął się nowy rok szkolny.
W związku z tym, od przyszłego czwartku wznawiamy spotkania klubowe w naszej siedzibie w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Poznańskiej 43.
Zapraszamy!

Spotkanie na Przygodnej Kopie

SP3POW dnia 16 sierpień 2016 · 0 komentarzy · 713 czytań ·Drukuj

Zloty

Naszą niemal już "odwieczną" sierpniową tradycją jest wyprawa na Przełęcz Walimską, a dokładniej na polanę pod Przygodną Kopą.
Tym razem nieco później, bo w dniach 19-21 sierpnia, ekipa złożona z członków i sympatyków klubu SP3POW zawita w Górach Sowich. Oczywiście nie tylko wakacyjny wypoczynek i wędrówki po okolicznych szlakach będą naszym głównym zajęciem. Na polanie powinna się pojawić niezła plątanina drutów, można więc się spodziewać, że będziemy mocno radioaktywni na pasmach KF i UKF. Być może uda się aktywować niektóre szczyty w ramach programu SOTA - część kolegów mocno się zapaliła do tego projektu w te wakacje :)

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja