SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Oczekujące karty QSL
Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy
Czym jest krótkofala...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 40
Najnowszy użytkownik: kwladek

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Informacje ogólne » Stacja okolicznościowa SN0WG

Stacja okolicznościowa SN0WG

Napisane przez SP3QDX dnia 27 sierpień 2023 · 0 komentarzy · 357 czytań · Drukuj

W dniu 5 września 2023 roku Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim otrzyma imię Waldemara Gostomczyka – twórcy szkoły, wieloletniego jej dyrektora, wychowawcy wielu pokoleń specjalistów z automatyki przemysłowej i elektroniki.

Waldemar Gostomczyk (1930 – 2022) urodził się w Ostrowie Wielkopolskim. Wykształcenie pedagogiczne zdobył studiując w Państwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku geografia. Początkowo pracował jako nauczyciel geografii w szkole podstawowej, a potem w liceum ogólnokształcącym. W roku 1966 został powołany na stanowisko dyrektora Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zakładach Automatyki Przemysłowej w Ostrowie Wielkopolskim, czyli dzisiejszego Zespołu Szkół Technicznych. Funkcję tę pełnił do 2002 roku.

W 1978 roku dzięki staraniom Dyrektora został oddany do użytku obecny kompleks szkolny przy ulicy Poznańskiej 43. Szkolne pracownie i laboratoria były wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a wyniki nauczania uzyskiwane przez uczniów sprawiały, że szkoła przez Niego kierowana od zawsze była postrzegana jako jedna z najlepszych szkół technicznych w kraju i regionie.

Obraz szkoły tworzyły nie tylko nowoczesne pracownie, ale też prężnie działająca szkolna orkiestra dęta, zaplecze sportowe z krytą pływalnią, współpraca z Politechniką Łódzką oraz młodzieżowy ośrodek wypoczynkowy w Boszkowie nad jeziorem Dominickim, a także klub krótkofalarski SP3ZAB. W rozwój i działalność szkoły Dyrektor był zaangażowany całym swoim życiem. Nawet po przejściu na emeryturę bywał w szkole, interesował się jej działalnością i rozwojem. Jego zaangażowanie i pracowitość mogą być wzorem do naśladowania.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja