SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Oczekujące karty QSL...
Oczekujące karty QSL
Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 41
Najnowszy użytkownik: SP3GEN

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Dyplomy i zawody » Dyplom JUNIOR AWARD

Dyplom JUNIOR AWARD

Napisane przez SP3POW dnia 29 maja 2012 · 1 komentarz · 12572 czytań · Drukuj

Ogólnopolski dyplom JUNIOR AWARD ma być zachętą dla najmłodszych do zainteresowania się krótkofalarstwem. A dla tych którzy już się tym hobby zajęli, nagrodą za wysiłek włożony w osiąganie coraz wyższego poziomu operatorskiego.

Zachęcamy wszystkich kolegów do zapoznania się z Regulaminem dyplomu JUNIOR AWARD. Jak również do czynnego uczestnictwa w tym programie za każdym razem kiedy w głośnikach usłyszycie młodych adeptów krótkofalarstwa.


W jaki sposób dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji dyplomowej?

- jeśli nie minął jeszcze rok kalendarzowy w którym skończyliście gimnazjum lub jesteście młodsi - możecie aktywnie zbierać punkty do dyplomu JUNIOR AWARD.

- jeśli dopiero stawiacie pierwsze kroki w krótkofalarstwie, lub w ogóle nigdy nie mieliście z nim do czynienia - najlepiej postarajcie się trafić do najbliższego klubu krótkofalarskiego, gdzie starsi koledzy wprowadzą Was w tajniki tego hobby, oraz udostępnią sprzęt do przeprowadzania łączności.
Tutaj znajdziesz mapę z rozmieszczeniem klubów w Polsce>>>

- wystarczy że w trakcie QSO [czyli łączności] podacie informację o braniu udziału w akcji dyplomowej. Np. po wymianie raportów, podaniu swojego imienia i QTH [miejsca skąd nadajecie] powiedzcie:

- ...stacja zbiera punkty do dyplomu Junior Award. Proszę o przysłanie karty QSL z moim imieniem.

Dopisanie przez rozmówcę Waszego imienia jest ważne w przypadku pracy pod znakiem klubowym. Zazwyczaj korzysta z niego wielu operatorów, więc będzie jasne że to Wy nadawaliście. Jeżeli ktoś z Was zdawał już egzamin i posiada pozwolenie radiowe z przydzielonym znakiem krótkofalarskim, to wiadomo że drugiego takiego nie ma i wystarczy karta QSL tylko ze znakiem.W jaki sposób dorośli mogą wziąć udział w akcji dyplomowej?

- w aktywny sposób zachęcać dzieci i młodzież do zdobywania punktów do dyplomu. Zawsze kiedy słyszymy młodzież, warto zapytać czy są zainteresowani dyplomem i umożliwić im jego zdobywanie poprzez wysyłanie im kart QSL z imieniem rozmówcy z którym przeprowadziliśmy łączność. Jest to jeden z wymogów zaliczenia QSO osobie pracującej ze znaku klubowego.

- wskażmy wszystkim chętnym istniejące kluby krótkofalarskie, które umożliwią im pracę spod swojego znaku i na swoim sprzęcie.

- jeśli mamy taką możliwość, wzorem wielu zagranicznych kolegów, możemy użyczyć swoich instalacji radiowych osobom, które posiadają już swój własny znak. Pod okiem starszego, bardziej doświadczonego kolegi, młody krótkofalowiec szybko nabierze odpowiednich szlifów, a sprzęt na który często nie stać jego rodziców, umożliwi osiągnięcie dobrych wyników.

Link do regulaminu dyplomu JUNIOR AWARD

Dyplom wydawany jest w trzech klasach:

BRĄZOWY


SREBRNY


ZŁOTY

Komentarze

#1 | sp9tpz dnia 01 czerwca 2012 08:55:11
Gratuluję pomysłu ! ! !
Bardzo ładny dyplom ( szacunek dla grafika ).

Piotr SP9TPZ ( www.sp9pks.pl)

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja