SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Oczekujące karty QSL...
Oczekujące karty QSL
Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 41
Najnowszy użytkownik: SP3GEN

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Dyplomy i zawody » Dyplom Amateur Radio Kids Day

Dyplom Amateur Radio Kids Day

Napisane przez SP3POW dnia 10 czerwca 2013 · 0 komentarzy · 7867 czytań · Drukuj

W dziale DOWNLOAD zamieszczamy wzór pamiątkowego dyplomu (do pobrania w formatach PDF i JPG), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży.

Szczególne podziękowania dla naszych grafików, oraz dla Piotra SQ3POX za przygotowanie projektu loga akcji!
Zachęcamy do skorzystania z tego projektu, a przede wszystkim do szczególnej aktywności w tym dniu.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy małą ściągawkę do przeprowadzenie QSO według poniższego schematu na przykładzie naszej stacji okolicznościowej SN0KDD.

Zachęcamy szczególnie operatorów stacji klubowych do zaproszenia w tym dniu najmłodszych, opieki instruktorskiej nad nimi i "wypuszczenia ich w eter", gdyż taka jest idea Amateur Radio Kids Day zapoczątkowanego przez amerykańską ARRL i uznanego przez inne organizacje krótkofalarskie w różnych krajach. Mile widziane są wszelkie ciekawostki techniczne, pokazy dla najmłodszych. Zwracamy się z serdeczną prośbą o dotarcie z apelem o aktywność w Krótkofalarskim Dniu Dzieci i Młodzieży do kadry klubów krótkofalarskich. Być może są radiostacje klubowe z możliwościami technicznymi i operatorskimi, w których brakuje właśnie młodzieży. Dzień aktywności dziecięcej na pasmach amatorskich może być okazją do uaktywnienia znaków ostatnio rzadko słyszanych, bądź do wyjścia na zewnątrz w sytuacji gdy wydaje się, iż klubem i krótkofalarstwem słabo zainteresowane jest lokalne środowisko.

Pamiętajmy,że w tym dniu na pasmach będzie sporo dziecięcych stacji nie tylko z kraju, ale z całego świata. W związku z tym można sobie dowolnie wybrać czas pracy z dziećmi w zależności od ich "zaawansowania językowego" i warunków propagacji. Zapewne największy ruch stacji polskojęzycznych [choć nie tylko] zanotujemy w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Nie wszyscy mamy możliwości zaprosić dzieci do swojego klubu. Ale wszyscy indywidualni nadawcy mogą dać im radość jak największych ilości udanych QSO. Dla nich każda łączność jest ważna! Prosimy o wzmożoną uwagę i szczególne wyczulenie na to co się będzie działo na pasmach.

IARU rekomenduje do pracy z dziećmi podane poniżej częstotliwości. Częstotliwości te są podobne do tych zalecanych przez ARRL, ale wpisują się lepiej w podział pasm (ang. bandplan) KF 1. Regionu IARU, dla licencji typu "Novice" oraz licencji z pełnymi uprawnieniami (typu "Full").

Pasmo 10 metrów: od 28,350 do 28,400 MHz
Pasmo 15 metrów: od 21,360 do 21,400 MHz
Pasmo 20 metrów: od 14,270 do 14,300 MHz
Pasmo 40 metrów: od 7,080 do 7,120 MHz
Pasmo 80 metrów: od 3,650 do 3,750 MHz

Powodzenia i jak największej liczby zadowolonej dziatwy po obu stronach mikrofonu!

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja