SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Obóz Szkoleniowy PZK...
Off Air Contest
Szkolny kontakt ARIS...
Próby uczestników sz...
Przygotowania do ARISS

Zaprzyjaźnione

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Konferencja ARISS w Ostrowie Wielkopolskim

SP3POW dnia 05 październik 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 127 czytań ·Drukuj

ARISSKonferencja będąca elementem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (ang. WSW World Space Week), zgromadziła niemal 60 uczestników, wśród których dało się zauważyć sporo młodzieży, jak również kadry pedagogicznej zainteresowanej kontaktem ARISS. Najliczniejszą, zwartą grupę gości stanowiła ekipa ze Świętajna, z 4 okręgu, którzy mieli do przebycia najdłuższą drogę. Sporo kilometrów do pokonania mieli również przedstawiciele Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów „Delta” z Dębicy.
Podczas konferencji udało się przeprowadzić 12 prelekcji, których celem było zaprezentowanie zgromadzonym gościom zagadnień związanych z kontaktem ARISS, działań edukacyjnych, szeroko pojętej tematyki, jak i możliwościom jakie daje nam współczesne krótkofalarstwo.
W lokalnych mediach - telewizji i kilku rozgłośniach radiowych ukazały się relacje z konferencji i wywiady z uczestnikami.
Link do materiału w serwisie telewizji Proart - WLKP24.info
Wydarzenia - TV Proart (od 4:35 minuty programu)
Link do naszej galerii
Czytaj więcej...

4 Ogólnopolska Konferencja ARISS w Polsce.

SQ3POS dnia 23 wrzesień 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 178 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 4 października 2014 roku odbędzie się 4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Tym razem spotykanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w styczniu br. miał miejsce 15 kontakt ARISS z Polski.
Przeczytaj o szczegółach konferencji!

PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY 2014

SP3POW dnia 10 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 176 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW dniu 21 września br. odbędą się coroczne zawody PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY organizowane przez OT 27.
Regulamin zawodów jest dostępny na stronie Oddziału.
Wśród uczestników zawodów, którzy spełnią wymogi regulaminowe będą rozlosowane liczne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W trakcie zawodów, istnieje możliwość spełnienia warunków do otrzymania dyplomów wydawanych przez OT 27. Z regulaminami dyplomów można się zapoznać pod tym linkiem.

Tym razem będziemy startować w "Pyrze" z lokalizacji terenowej, podczas trwania Pikniku Radiowego w Niedźwiedziu. Operatorami stacji SP3POW, podobnie jak zazwyczaj, będą najmłodsi członkowie klubu.
Zachęcamy wszystkich do podjęcia rywalizacji i licznego udziału w tych zawodach.

Jesienny Miś - Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego 2014

SP3POW dnia 03 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 215 czytań ·Drukuj

ZlotyJak każdego roku, w terminie bliskim wrześniowego zrównania dnia z nocą, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW organizuje kolejny po wiosennym - Piknik Radiowy pod hasłem Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego, od nazwy miejscowości zwany potocznie Misiem.

Spotkanie na które jak zwykle zapraszamy kolegów z całego kraju odbędzie się 19 - 21 września w Niedźwiedziu, na terenie gospodarstwa agroturystycznego MiniZoo - CichoSza, gmina Ostrzeszów. Oznaczenie PGA - OF07, lokator JO81WM. Na zlocie pod znakiem SP3POW, na wszystkich pasmach amatorskich (w tym również w zawodach organizowanych przez OT27 - "Puchar Wielkopolskiej Pyry") będzie pracowała nasza stacja klubowa.
Informacje o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu

Wznawiamy czwartkowe spotkania klubowe

SP3POW dnia 03 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 203 czytań ·Drukuj

Informacje klubowePo przerwie spowodowanej wakacjami i remontami w szkole, a co za tym idzie brakiem dostępu do naszego lokalu, wznawiamy nasze tradycyjne czwartkowe spotkania klubowe.
Zaczynamy jak zwykle o godzinie 18:00. Zapraszamy starych i nowych znajomych, jak również wszystkich tych którzy chcieliby rozpocząć z nami przygodę z krótkofalarstwem.

Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych w Poroninie

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 396 czytań ·Drukuj

NewsW terminie od 21.07.2014 do 04.08.2014 w Poroninie trwa Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych 2014 r. dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Jedną z uczestniczek obozu jest nasza Kasia SQ3TKA.
Życzymy dobrej pogody, a przede wszystkim satysfakcji i sukcesów podczas realizacji bogatego programu przewidzianego przez organizatorów.

Międzynarodowy młodzieżowy obóz YOTA 2014 w Finlandii

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 388 czytań ·Drukuj

NewsW tej chwili w Virrat w Finlandii odbywa się przedsięwzięcie Młodzież w Eterze 2014 (Youngsters On The Air / YOTA 2014 - międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofalarski). Impreza potrwa do 22 lipca. W obozie uczestniczą młodzieżowe ekipy z następujących 15 krajów: Belgii, Finlandii, Holandii, Litwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Bułgarii, Polski, Rumunii i Chorwacji.
Reprezentacja PZK: Magda SQ3TGZ z klubu SP3POW, Karol SP8HMZ, Michał SQ2KLZ i Wojtek SQ6PWJ.
Od rana do późnych godzin nadaje stacja okolicznościowa OH2YOTA obsługiwana przez zespoły narodowe wg ustalonych grafików. Dzięki wsparciu fińskich krótkofalowców, stacja wyposażona jest w 2 stanowiska KF i 2 UKF, anteny kierunkowe na masztach o wysokości 37m i 20m, zestaw do pracy via satelity i inne urozmaicenia techniczne.
Informacje o obozie YOTA 2014 na stronie http://www.ham-yota.com.

Amateur Radio Kids Day już za dwa tygodnie

SP3POW dnia 08 czerwiec 2014 · 0 komentarzy · 701 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyKolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. Już 21 czerwca na całym świecie tysiące młodych operatorów, zarówno tych już doświadczonych, jak i takich którzy po raz pierwszy zasiądą przy mikrofonach radiostacji, będą realizować swoje pasje, poznawać nowe hobby, a przede wszystkim doskonale się bawić i uczyć. Amateur Radio Kids Day to wspaniała okazja do tego, aby w młodych ludziach zaszczepić zamiłowanie do techniki i komunikacji radiowej, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Dla klubów krótkofalarskim to kolejna możliwość wyjścia na zewnątrz i propagowania naszego hobby w szkołach lub innych placówkach oświatowych. Apelujemy o jak najszerszy udział polskich stacji w pracy z młodzieżą tego dnia. Pamiętajmy o tym, że na stacjach klubowych, pod tym samym znakiem będą pracować kolejno zmieniający się operatorzy. Powtarzajmy łączności z każdym zasłyszanym młodym głosem.

Od 9 czerwca będzie czynna stacja SN0KDD propagująca Krótkofalarski Dzień Dzieci. Na stronie PZK, w dziale download pod tym linkiem zamieszczony jest wzór pamiątkowego dyplomu (format PDF), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla każdego młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Dyplom i logo akcji Amateur Radio Kids Day w różnych formatach można również pobrać z naszej strony.

Spotkanie OT 27 w Czeszewie

SP3POW dnia 08 czerwiec 2014 · 0 komentarzy · 515 czytań ·Drukuj

NewsW sobotę 7 czerwca w Czeszewie miało miejsce coroczne spotkanie członków i sympatyków Oddziału nr 27 PZK.
Dzięki gościnie organizatora spotkania - klubu SP3PJA z Jarocina, pięknie położona nad Wartą leśna polana stała się w ten weekend świadkiem jednej z najbardziej sympatycznych imprez w jakich w tym roku braliśmy udział. Ekipa klubu SP3POW na miejscu pojawiła się już w piątek i bawiła tam aż do niedzieli. Oprócz sobotniej części oficjalnej, gdzie z rąk Prezesa OT27 Krzysztofa SP3FYX, otrzymaliśmy dyplom za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowym klubów oddziału za rok 2013, wyśmienicie spędzaliśmy czas na pogaduszkach z kolegami, pieczeniu kiełbasek, wieczornej zabawie z efektami specjalnymi i oczywiście pracy na radiostacji.
Pomimo mniejszej niż zazwyczaj frekwencji spowodowanej zapewne dość dalekim dojazdem, była to naprawdę udana impreza. Jest to stałe miejsce spotkań klubu SP3PJA. Warto wybrać się tam za każdym razem kiedy tylko nadarzy się taka okazja.
Fotorelacja w galerii klubowej

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja