SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Obóz Szkoleniowy PZK...
Off Air Contest
Szkolny kontakt ARIS...
Próby uczestników sz...
Przygotowania do ARISS

Zaprzyjaźnione

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

4 stycznia 2015 - Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży

SP3POW dnia 04 listopad 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 57 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyWzorem poprzednich edycji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży, zapraszamy wszystkie kluby w SP do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji, w niedzielę 4 stycznia 2015.
Jest to najlepsza okazja do tego, aby naszym hobby zainteresować młode pokolenie. Tego dnia z wielu stron, z kraju i z zagranicy będzie słychać młode głosy na wszystkich dostępnych pasmach amatorskich. Zachęcajmy młodzież do sięgnięcia po mikrofon. Kiedy jednym z rozmówców jest osoba w podobnym wieku, to najlepsza okazja do tego aby w najbardziej atrakcyjny i najmniej stresujący sposób wprowadzić ich w podstawy krótkofalarstwa.
Czytaj dalej...

Jesienne spotkanie 'Nad Prosną' 7-11 listopada

SP3POW dnia 04 listopad 2014 · 0 komentarzy · 37 czytań ·Drukuj

Zloty
W nadchodzącym weekendzie spotykamy się w Gospodarstwie Agroturystycznym "Nad Prosną" w miejscowości Brzeziny 10, gmina Galewice (oznaczenie do PGA - US03), powiat Wieruszów. Dokładnie w tym samym miejscu w którym na wiosnę odbywało się nasze radiowe powitanie wiosny.
Wszystkim uczestnikom przypominamy, że most w Grabowie nad Prosną jest nieprzejezdny z powodu remontu. Najlepiej dojechać do Brzezin przeprawą tuż obok naszego QTH, od strony wsi Maleszówka. Można się tam dostać od Ostrzeszowa, kierując się na Doruchów, lub od Grabowa jadąc drogą nr 450 na Wieruszów i skręcając za Smolnikami w lewo.

Konferencja ARISS w Ostrowie Wielkopolskim

SP3POW dnia 05 październik 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 231 czytań ·Drukuj

ARISSKonferencja będąca elementem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (ang. WSW World Space Week), zgromadziła niemal 60 uczestników, wśród których dało się zauważyć sporo młodzieży, jak również kadry pedagogicznej zainteresowanej kontaktem ARISS. Najliczniejszą, zwartą grupę gości stanowiła ekipa ze Świętajna, z 4 okręgu, którzy mieli do przebycia najdłuższą drogę. Sporo kilometrów do pokonania mieli również przedstawiciele Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów „Delta” z Dębicy.
Podczas konferencji udało się przeprowadzić 12 prelekcji, których celem było zaprezentowanie zgromadzonym gościom zagadnień związanych z kontaktem ARISS, działań edukacyjnych, szeroko pojętej tematyki, jak i możliwościom jakie daje nam współczesne krótkofalarstwo.
W lokalnych mediach - telewizji i kilku rozgłośniach radiowych ukazały się relacje z konferencji i wywiady z uczestnikami.
Link do materiału w serwisie telewizji Proart - WLKP24.info
Wydarzenia - TV Proart (od 4:35 minuty programu)
Link do naszej galerii
Czytaj więcej...

4 Ogólnopolska Konferencja ARISS w Polsce.

SQ3POS dnia 23 wrzesień 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 268 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 4 października 2014 roku odbędzie się 4 Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Tym razem spotykanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w styczniu br. miał miejsce 15 kontakt ARISS z Polski.
Przeczytaj o szczegółach konferencji!

PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY 2014

SP3POW dnia 10 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 302 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW dniu 21 września br. odbędą się coroczne zawody PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY organizowane przez OT 27.
Regulamin zawodów jest dostępny na stronie Oddziału.
Wśród uczestników zawodów, którzy spełnią wymogi regulaminowe będą rozlosowane liczne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W trakcie zawodów, istnieje możliwość spełnienia warunków do otrzymania dyplomów wydawanych przez OT 27. Z regulaminami dyplomów można się zapoznać pod tym linkiem.

Tym razem będziemy startować w "Pyrze" z lokalizacji terenowej, podczas trwania Pikniku Radiowego w Niedźwiedziu. Operatorami stacji SP3POW, podobnie jak zazwyczaj, będą najmłodsi członkowie klubu.
Zachęcamy wszystkich do podjęcia rywalizacji i licznego udziału w tych zawodach.

Jesienny Miś - Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego 2014

SP3POW dnia 03 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 340 czytań ·Drukuj

ZlotyJak każdego roku, w terminie bliskim wrześniowego zrównania dnia z nocą, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW organizuje kolejny po wiosennym - Piknik Radiowy pod hasłem Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego, od nazwy miejscowości zwany potocznie Misiem.

Spotkanie na które jak zwykle zapraszamy kolegów z całego kraju odbędzie się 19 - 21 września w Niedźwiedziu, na terenie gospodarstwa agroturystycznego MiniZoo - CichoSza, gmina Ostrzeszów. Oznaczenie PGA - OF07, lokator JO81WM. Na zlocie pod znakiem SP3POW, na wszystkich pasmach amatorskich (w tym również w zawodach organizowanych przez OT27 - "Puchar Wielkopolskiej Pyry") będzie pracowała nasza stacja klubowa.
Informacje o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu

Wznawiamy czwartkowe spotkania klubowe

SP3POW dnia 03 wrzesień 2014 · 0 komentarzy · 328 czytań ·Drukuj

Informacje klubowePo przerwie spowodowanej wakacjami i remontami w szkole, a co za tym idzie brakiem dostępu do naszego lokalu, wznawiamy nasze tradycyjne czwartkowe spotkania klubowe.
Zaczynamy jak zwykle o godzinie 18:00. Zapraszamy starych i nowych znajomych, jak również wszystkich tych którzy chcieliby rozpocząć z nami przygodę z krótkofalarstwem.

Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych w Poroninie

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 515 czytań ·Drukuj

NewsW terminie od 21.07.2014 do 04.08.2014 w Poroninie trwa Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych 2014 r. dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Jedną z uczestniczek obozu jest nasza Kasia SQ3TKA.
Życzymy dobrej pogody, a przede wszystkim satysfakcji i sukcesów podczas realizacji bogatego programu przewidzianego przez organizatorów.

Międzynarodowy młodzieżowy obóz YOTA 2014 w Finlandii

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 530 czytań ·Drukuj

NewsW tej chwili w Virrat w Finlandii odbywa się przedsięwzięcie Młodzież w Eterze 2014 (Youngsters On The Air / YOTA 2014 - międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofalarski). Impreza potrwa do 22 lipca. W obozie uczestniczą młodzieżowe ekipy z następujących 15 krajów: Belgii, Finlandii, Holandii, Litwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Bułgarii, Polski, Rumunii i Chorwacji.
Reprezentacja PZK: Magda SQ3TGZ z klubu SP3POW, Karol SP8HMZ, Michał SQ2KLZ i Wojtek SQ6PWJ.
Od rana do późnych godzin nadaje stacja okolicznościowa OH2YOTA obsługiwana przez zespoły narodowe wg ustalonych grafików. Dzięki wsparciu fińskich krótkofalowców, stacja wyposażona jest w 2 stanowiska KF i 2 UKF, anteny kierunkowe na masztach o wysokości 37m i 20m, zestaw do pracy via satelity i inne urozmaicenia techniczne.
Informacje o obozie YOTA 2014 na stronie http://www.ham-yota.com.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja