SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Obóz Szkoleniowy PZK...
Off Air Contest
Szkolny kontakt ARIS...
Próby uczestników sz...
Przygotowania do ARISS

Zaprzyjaźnione

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Uwaga!

Ze względu na trwający w szkole remont
i w związku z tym ograniczony dostęp do pomieszczenia klubowego,
nasze spotkania mogą się nie odbywać w planowanych terminach.
Prosimy o każdorazowy kontakt w tej sprawie z operatorami odpowiedzialnymi.

Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych w Poroninie

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 108 czytań ·Drukuj

NewsW terminie od 21.07.2014 do 04.08.2014 w Poroninie trwa Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych 2014 r. dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Jedną z uczestniczek obozu jest nasza Kasia SQ3TKA.
Życzymy dobrej pogody, a przede wszystkim satysfakcji i sukcesów podczas realizacji bogatego programu przewidzianego przez organizatorów.

Międzynarodowy młodzieżowy obóz YOTA 2014 w Finlandii

SP3POW dnia 21 lipiec 2014 · 0 komentarzy · 104 czytań ·Drukuj

NewsW tej chwili w Virrat w Finlandii odbywa się przedsięwzięcie Młodzież w Eterze 2014 (Youngsters On The Air / YOTA 2014 - międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofalarski). Impreza potrwa do 22 lipca. W obozie uczestniczą młodzieżowe ekipy z następujących 15 krajów: Belgii, Finlandii, Holandii, Litwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Bułgarii, Polski, Rumunii i Chorwacji.
Reprezentacja PZK: Magda SQ3TGZ z klubu SP3POW, Karol SP8HMZ, Michał SQ2KLZ i Wojtek SQ6PWJ.
Od rana do późnych godzin nadaje stacja okolicznościowa OH2YOTA obsługiwana przez zespoły narodowe wg ustalonych grafików. Dzięki wsparciu fińskich krótkofalowców, stacja wyposażona jest w 2 stanowiska KF i 2 UKF, anteny kierunkowe na masztach o wysokości 37m i 20m, zestaw do pracy via satelity i inne urozmaicenia techniczne.
Informacje o obozie YOTA 2014 na stronie http://www.ham-yota.com.

Amateur Radio Kids Day już za dwa tygodnie

SP3POW dnia 08 czerwiec 2014 · 0 komentarzy · 323 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyKolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. Już 21 czerwca na całym świecie tysiące młodych operatorów, zarówno tych już doświadczonych, jak i takich którzy po raz pierwszy zasiądą przy mikrofonach radiostacji, będą realizować swoje pasje, poznawać nowe hobby, a przede wszystkim doskonale się bawić i uczyć. Amateur Radio Kids Day to wspaniała okazja do tego, aby w młodych ludziach zaszczepić zamiłowanie do techniki i komunikacji radiowej, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Dla klubów krótkofalarskim to kolejna możliwość wyjścia na zewnątrz i propagowania naszego hobby w szkołach lub innych placówkach oświatowych. Apelujemy o jak najszerszy udział polskich stacji w pracy z młodzieżą tego dnia. Pamiętajmy o tym, że na stacjach klubowych, pod tym samym znakiem będą pracować kolejno zmieniający się operatorzy. Powtarzajmy łączności z każdym zasłyszanym młodym głosem.

Od 9 czerwca będzie czynna stacja SN0KDD propagująca Krótkofalarski Dzień Dzieci. Na stronie PZK, w dziale download pod tym linkiem zamieszczony jest wzór pamiątkowego dyplomu (format PDF), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla każdego młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Dyplom i logo akcji Amateur Radio Kids Day w różnych formatach można również pobrać z naszej strony.

Spotkanie OT 27 w Czeszewie

SP3POW dnia 08 czerwiec 2014 · 0 komentarzy · 241 czytań ·Drukuj

NewsW sobotę 7 czerwca w Czeszewie miało miejsce coroczne spotkanie członków i sympatyków Oddziału nr 27 PZK.
Dzięki gościnie organizatora spotkania - klubu SP3PJA z Jarocina, pięknie położona nad Wartą leśna polana stała się w ten weekend świadkiem jednej z najbardziej sympatycznych imprez w jakich w tym roku braliśmy udział. Ekipa klubu SP3POW na miejscu pojawiła się już w piątek i bawiła tam aż do niedzieli. Oprócz sobotniej części oficjalnej, gdzie z rąk Prezesa OT27 Krzysztofa SP3FYX, otrzymaliśmy dyplom za zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowym klubów oddziału za rok 2013, wyśmienicie spędzaliśmy czas na pogaduszkach z kolegami, pieczeniu kiełbasek, wieczornej zabawie z efektami specjalnymi i oczywiście pracy na radiostacji.
Pomimo mniejszej niż zazwyczaj frekwencji spowodowanej zapewne dość dalekim dojazdem, była to naprawdę udana impreza. Jest to stałe miejsce spotkań klubu SP3PJA. Warto wybrać się tam za każdym razem kiedy tylko nadarzy się taka okazja.
Fotorelacja w galerii klubowej

VII Piknik Radiowy w Niedźwiedziu

SP3POW dnia 28 maj 2014 · 0 komentarzy · 414 czytań ·Drukuj

ZlotySerdecznie zapraszamy wszystkich kolegów na radiowe otwarcie sezonu letniego, naszą cykliczną imprezę:
VII Piknik Radiowy odbywający 13-15 czerwca 2014, w gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu, od nazwy miejscowości zwany przez nas potocznie Misiem.
Niedźwiedź leży na trasie nr 11 z Bytomia do Poznania, w połowie drogi pomiędzy Ostrzeszowem a Antoninem.
Więcej informacji o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu.

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2014

SP3POW dnia 19 maj 2014 · 0 komentarzy · 441 czytań ·Drukuj

ZlotyJuż w najbliższy weekend rusza Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ 2014. Komitet Organizacyjny - członkowie klubów SP7KED i SP9KDA - serdecznie zapraszają wszystkich krótkofalowców i sympatyków oraz ich rodziny. Jak co roku dokładają wszelkich starań aby to nasze coroczne święto uświetnić ciekawymi pokazami, wykładami na interesujące nas tematy i wystawami sprzętu łączności. Również maluchy nie powinny się nudzić. Na obecne na ŁOSiu dzieci czekają dmuchana zjeżdżalnia, trampolina itp.
Program spotkania oraz wszystkie informacje na bieżąco będą się pojawiać na stronie www.losnapograniczu.strefa.pl.
ŁOŚ 2014. Link do galerii klubowej...

IV Festyn Lotniczy "Lotnisko Bliżej Miasta" 17-18 maja 2014

SP3POW dnia 09 maj 2014 · 0 komentarzy · 516 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościoweDzięki efektywnej współpracy z organizatorami, po raz kolejny będziemy gościli na Festynie Lotniczym w Michałkowie.
Równocześnie z wydarzeniami na lotnisku będziemy świętować trzecią rocznicę powstania klubu SP3POW. Nasze stanowisko radiowe rozstawiamy w tym samym miejscu co w poprzednich latach i tam zapraszamy wszystkich sympatyków krótkofalarstwa, oraz gości chcących zapoznać się z tym ciekawym hobby.
Podczas trwania festynu będzie można otrzymać pamiątkowe materiały promocyjne, natomiast od 12 do 20 maja będziemy aktywni na pasmach amatorskich pod okolicznościowym znakiem HF2014FLO. Wszystkie łączności potwierdzane będą specjalną kartą QSL.
Strona Festynu Lotniczego

Kliknij, aby powiększyć.
Festyn lotniczy. Link do galerii klubowej...

Długi weekend majowy na Helu

SP3POW dnia 06 maj 2014 · 0 komentarzy · 353 czytań ·Drukuj

Zloty

W dniach od 28 kwietnia do 4 maja, korzystając z okazji dłuuugiego weekendu, ekipy klubów SP3POW i SP3ZIR po raz kolejny gościły na Półwyspie Helskim. Było to już nasze trzecie spotkanie majowe w tym przepięknym miejscu. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji, a program pobytu urozmaicały zabawy plażowe, zwiedzanie zabytków militarnych i podziwianie walorów naturalnych Cypla Helskiego, wycieczka do Gdyni, grille i ogniska do późnej nocy... Każdy znalazł coś dla siebie, zarówno w zakresie zainteresowań indywidualnych, jak i zajęć grupowych. Pomimo wielu zajęć, byli tacy którzy znajdowali czas do pracy na radiostacji klubowej zainstalowanej w jednej z przyczep kempingowych które wykorzystywaliśmy. Słoneczna pogoda cały czas dopisywała pomimo tego, że czasami wiatr od morza przynosił zimne powietrze.
Łącznie w zlocie brało udział osiem załóg i rekordowa ilość 21 osób. Pomimo dużej odległości od naszego stałego QTH, była to niezwykle udana impreza. Z pewnością już na stałe zadomowiła się w kalendarzach obu klubów.
Link do galerii klubowej...

Zmiana daty czerwcowego Amateur Radio Kids Day

SP3POW dnia 10 kwiecień 2014 · 0 komentarzy · 522 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyNa stronie ARRL http://www.arrl.org/kids-day ukazała się informacja o zmianie poprzednio podanej daty Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży.
Nowy termin letniej edycji Amateur Radio Kids Day to sobota 21 czerwca 2014.
ARRL przeprasza wszystkich za wprowadzenie w błąd.

W związku z tym zmianie ulegnie również termin VII Pikniku Radiowego w Niedźwiedziu organizowanego przez klub SP3POW.
Radiowe powitanie lata odbędzie się tydzień wcześniej, czyli 13-15 czerwca 2014r.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja