SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Kurs krótkofalarski
Zawody 2015
Obóz Szkoleniowy PZK...
Off Air Contest
Szkolny kontakt ARIS...

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Jubileusz 85. lecia powstania PZK i 90. lecia powstania IARU

Kasia SQ3TKA na YOTA

SP3POW dnia 17 lipiec 2015 · 0 komentarzy · 54 czytań ·Drukuj

NewsPolska reprezentacja (PZK) na międzynarodowy obóz młodzieżowy YOTA we Włoszech jest już na miejscu.
W składzie reprezentacji są: Katarzyna Juszczak SQ3TKA, Piotr Kołodziej SQ6PPI, Nikoloz Glonti SO3ALG i opiekun Jurek SP3SLU.
Życzymy uczestnikom, a przede wszystkim naszej klubowiczce, udanego pobytu, wspaniałych wrażeń, oraz wielu okazji do zwiększenia swoich umiejętności technicznych, operatorskich i językowych.

Zmiana organizacji spotkań podczas wakacji

SP3POW dnia 05 lipiec 2015 · 0 komentarzy · 75 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweW związku ze specyfiką pracy szkoły i przerwą w działalności basenu, dostęp do lokalu klubowego podczas wakacji będzie mocno ograniczony. Ostatnie spotkanie czwartkowe odbędzie się 9 lipca.
Prawdopodobnie poza okresem planowanych wyjazdów, zorganizujemy kilka spotkań w terenie.
O wszystkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

5. Ogólnopolska Konferencja ARISS

SQ3OOK dnia 05 czerwiec 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 156 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 17 października br. już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania będzie Ostrów Wielkopolski. Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW jest jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.
Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem satelitarnej radiokomunikacji amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. International Space Station - ISS) dla potrzeb edukacji i społeczeństwa. Chcemy pokazać, że amatorska łączność radiowa z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie ISS może stymulować nauczycieli i uczniów do pogłębiania wiedzy na temat eksploracji kosmosu oraz z przedmiotów politechnicznych (STEM). Uczniowie podczas przygotowań do tej łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznać życie w przestrzeni kosmicznej oraz zadania związane z istnieniem ISS. Bezpośrednia rozmowa z astronautą będącym w kosmosie to dla młodych ludzi przygoda, która z pewnością zostanie zapamiętana na całe życie. Czytaj dalej...

II Miejsce w Dniu Pasjonata oraz "Majówka w Jedynce" czyli SP3POW na Dzień Dziecka.

SQ3POS dnia 02 czerwiec 2015 · Czytaj więcej · 2 komentarze · 211 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościoweWczoraj (1.06.2015) w godzinach przedpołudniowych w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim - miejscu, gdzie znajduje się siedziba naszego klubu odbyła się pierwsza edycja szkolnego Dnia Pasjonata, natomiast w Gimnazjum nr I im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyliśmy w obu imprezach. Czytaj dalej!

ŁOŚ 2015

SP3POW dnia 26 maj 2015 · 0 komentarzy · 194 czytań ·Drukuj

ZlotyPierwsze ekipy pojawiły się na ŁOSiu już w poniedziałek.
Oprócz SP3POW była jeszcze przybyła nieco wcześniej ekipa "Tancbudy pod Przewróconym Beaconem", czyli silna grupa pod wezwaniem UKF-u i mikrofal z 5 okręgu ;) Już wkrótce zaczęli się zjeżdżać następni. Zaczynaliśmy się obawiać, że ci co przyjadą bliżej weekendu będą mieli problem ze znalezieniem miejsca.
Trzeba było zabezpieczać teren dla klubowiczów i przyjaciół z SP3ZIR i SP3PWL!

Do piątku większość wszystkich pól biwakowych była szczelnie zajęta, a wszystkie ekipy bawiły się doskonale. Jak zwykle nie zabrakło spotkań starych i nowych znajomych, udanych zakupów na giełdzie, oraz ciekawych prelekcji doświadczonych kolegów.
Jak było, niech choćby częściowo zobrazuje mała fotorelacja z ŁOSia 2015.

Przed nami kolejny Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży

SP3POW dnia 25 maj 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 202 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyPrzypominamy, że w niedzielę 21 czerwca będzie będzie miała miejsce kolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Taki radioamatorski Kids Day, to doskonały sposób na wprowadzenie młodego człowieka w magię krótkofalarstwa! W wielu krajach świata cieszy się ogromną popularnością i jest promowany przez narodowe organizacje radioamatorskie.
Czytaj dalej...

VIII Piknik Radiowy Niedźwiedź 2015

SP3POW dnia 25 maj 2015 · 0 komentarzy · 170 czytań ·Drukuj

ZlotyJak co roku, w ostatni weekend przed zakończeniem roku szkolnego, zapraszamy wszystkich kolegów na naszą cykliczną imprezę Piknik Radiowy, którego wiosenno-letnia edycja odbywa się już po raz ósmy 19 - 21 czerwca.
Jak zwykle spotykamy się w w gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu, od nazwy miejscowości zwanym przez nas potocznie Misiem.
W tym roku gospodarze obiektu przeprowadzili remont domków, w których m.in. znalazły się nowe miejsca do spania. Natomiast z tyłu, za domkami i stawem z ptaszarnią, a przed zagrodą egzotycznego bydła, postawiono dużą wiatę z oświetleniem i podłożem brukowanym kostką. Bez problemu można tam postawić kampera czy przyczepę.
Jak nazwa wskazuje, nasze spotkanie ma charakter pikniku, więc nie tylko samym radiem żyje. Z pewnością każdy, również rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Na miejscu w MiniZoo będzie można podziwiać mnóstwo zwierząt z całego świata, nasze harmoniczne będą mogły pobawić się na dobrze wyposażonym placu zabaw, w razie upałów - staw dla ochłody, a w pobliżu znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy i karczma. Zjeść będzie można również na miejscu, ponieważ gospodyni serwuje smaczne obiady, a wieczorem czeka ognisko lub grill.
Zapraszamy! Zapewniamy wspaniałą atmosferę i niezapomniane wspomnienia! Na Misiu zapominamy czym jest zmęczenie, a pojęcie nudy jest czymś wręcz nierealnym!

Niedźwiedź leży na trasie nr 11 z Bytomia do Poznania, w połowie drogi pomiędzy Ostrzeszowem a Antoninem.
Więcej informacji o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu.
Link do fotogalerii ze spotkania

ŁOŚ 2015 już za chwilę

SP3POW dnia 25 maj 2015 · 0 komentarzy · 141 czytań ·Drukuj

ZlotyJuż w tym tygodniu spotkamy się na największej w kraju imprezie krótkofalarskiej, którą co roku odwiedza ponad tysiąc osób z SP, EU i Świata.
Ekipa klubowa pojawi się na Łosiowej Górce niemal w komplecie, a jej część będzie tam biwakowała niemal od początku tygodnia.
Organizatorzy zapewnili w tym roku znacznie więcej miejsca na pole namiotowe niż w poprzednich latach. Nie powinno być więc problemu z rozbiciem naszego obozowiska. Na maszcie jak zwykle będzie powiewać klubowa flaga, więc nie powinno być problemu z odnalezieniem właściwej drogi.
Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu i odwiedzin w naszych skromnych progach.
Link do strony organizatorów

Z pomocą dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu

SP3POW dnia 29 kwiecień 2015 · 0 komentarzy · 213 czytań ·Drukuj

NewsOd kilku dni krótkofalowcy poszukują w eterze komunikatów nadawanych przez odciętych od świata mieszkańców Nepalu, a następnie pozyskane informacje przekazują stacjom koordynującym lub bezpośrednio do instytucji humanitarnych i ratunkowych. Zadaniem krótkofalowców jest zapewnienie alternatywnych sposobów przekazywania informacji w przypadku klęsk żywiołowych i innych sytuacji, które uniemożliwiają skorzystanie z powszechnie dostępnych środków komunikacji takich jak telefon komórkowy czy też Internet.
W pomoc dla mieszkańców Nepalu zaangażowali się także nasi młodzi krótkofalowcy: Błażej SQ3TGV oraz Dorota SQ3TGY. We wtorek i środę, po odebraniu komunikatów z Nepalu, zorganizowali zbiórkę wśród uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Zebrane środki trafią na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
Najaktywniejszymi stacjami z obszaru Polski są SQ3TGV oraz SP3POW z Ostrowa Wielkopolskiego, SP7SMF z Wieruszowa oraz SQ5EBM z Warszawy, które w paśmie 14 MHz pełniły też rolę stacji koordynujących dla Europy, tzw. „Net control”.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja