SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Wyniki zawodów o Puc...
5. Konferencja ARISS...
"Podwórkowe" zawody ...
Zawody o 'PUCHAR POW...
Ostrowskie zawody po...

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Jubileusz 85. lecia powstania PZK i 90. lecia powstania IARU

Spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 2 w Krotoszynie oraz Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW

SQ3OOK dnia 02 luty 2016 · 0 komentarzy · 20 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 30.01.2016 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 2 w Krotoszynie oraz Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW w celu wspólnej realizacji szkolnego kontaktu ARISS. Aktualnie szkoła przygotowuje wniosek i opracowuje program edukacyjny. Na miejscu sprawdziliśmy warunki do zainstalowania systemu antenowego.
Omówiliśmy też zakres naszego udziału w programie edukacyjnym.
Do końca lutego wniosek powinien być gotowy, a potem z niecierpliwością będziemy czekać na jego akceptację i zakwalifikowanie szkoły do udziału w programie.

Wyniki IV tury zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 23 styczeń 2016 · 0 komentarzy · 65 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW dniu 23 stycznia 2016 r. została rozegrana IV tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego. W zawodach wzięło udział 10 stacji. Sklasyfikowano 7 stacji w kategorii A (na radiach ręcznych).
Dziękujemy za kolejną porcję dobrej zabawy i do usłyszenia w następnej V turze - 20 lutego 2016r.
Wyniki klasyfikacji rocznej, kwartalnej i miesięcznej.

Konferencja ARISS ponownie w Ostrowie Wielkopolskim.

SQ3OOK dnia 23 styczeń 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 58 czytań ·Drukuj

ARISSPrezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców dokonało wyboru miejsca VI Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS, która odbędzie się... w Ostrowie Wielkopolskim. Prezydium podjęło decyzję uwzględniając pozytywne opinie na temat IV i V konferencji ARISS, zorganizowanej przez klub SP3POW i jego partnerów. Nasze miasto staje się więc ważnym miejscem na krótkofalarskiej i ARISS-owej mapie Polski - i nie tylko.
Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych amatorską łącznością radiową z astronautą przebywającym w kosmosie. Zapraszamy dyrektorów szkół i nauczycieli oraz uczniów, a także krótkofalowców wyrażających chęć pomocy w zorganizowaniu łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.
ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) to międzynarodowa organizacja non-profit, umożliwiająca dzięki zaangażowaniu krótkofalowców i użyciu sprzętu radioamatorskiego zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji dla dzieci i młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót ang. ISS). Te radioamatorskie telekonferencje nazywane są "szkolnym kontaktem ARISS".

Moje pierwsze łączności po angielsku?

SQ3TGV dnia 23 styczeń 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 55 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyWspólnie z klubem SP3PEM zorganizowaliśmy zajęcia na temat radioamatorstwa dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie zajęć uczniowie poznawali tajniki krótkofalarstwa w języku angielskim! Prezentacja multimedialna, filmy, ciekawostki, ćwiczenia w odbieraniu znaków... i łączności na falach krótkich wywołały zainteresowanie w grupie 10 uczniów, którzy przygotowują się do wyjazdu na praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii.

Już jutro IV tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 22 styczeń 2016 · 0 komentarzy · 61 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW sobotę 23 stycznia odbędzie się IV tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 15:00 do 15:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Aby wziąć udział w naszej zabawie i połączyć przyjemne z pożytecznym (hobby ze spacerem), wystarczy posiadać radio ręczne i znaleźć w terenie odpowiednie miejsce zapewniające pokrycie zasięgiem nadawania jak największy obszar miasta. Do zawodów zapraszamy również stacje mobilne lub stacjonarne.
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do siedziby klubu.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

Podsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'

SP3POW dnia 01 styczeń 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 151 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościowe31 grudnia o północy zakończyła się akcja "Grudzień miesiącem YOTA 2015". Czynnych w eterze było 40 stacji, które łącznie wykonały 81517 QSO. Za więcej niż 5 łączności z różnymi stacjami YOTA można otrzymać dyplom - brązowy(5), srebrny(10), złoty(15) lub platynowy(25). Informacje o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie akcji: http://www.ham-yota.com/december-yota-month/.
Z każdego kraju w akcji mogły wziąć udział dwie stacje. Jedynym reprezentantem Polski był Ostrowski Klub Krótkofalowców, pracujący pod znakiem okolicznościowym SP3YOTA. Zgodnie z założeniem, w większości QSO operatorami stacji byli młodzi członkowie klubu SP3POW.
Czytaj dalej...

Amateur Radio Kids Day 2016

SP3POW dnia 28 grudzień 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 152 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyW nadchodzącym roku obchody Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży przypadają w niedzielę 3 stycznia i sobotę 18 czerwca 2016r. Jak zawsze, na całym świecie tysiące dzieci i młodzieży będzie aktywnie spędzało czas przy radiostacji. Nie ma chyba lepszej okazji do tego, aby naszym hobby zainteresować młode pokolenie. Młodzież łatwiej sięgnie po mikrofon kiedy jednym z rozmówców jest osoba w podobnym wieku.
Czytaj dalej...

Wyniki III tury zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 19 grudzień 2015 · 0 komentarzy · 144 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW dniu 19 grudnia 2015 r. została rozegrana III tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego. W zawodach wzięło udział 9 stacji. Sklasyfikowano 7 stacji w kategorii A (na radiach ręcznych). Doskonałym wynikiem i pierwszym miejscem może pochwalić się stacja SP3YOTA, której operatorem był Dawid - najmłodszy uczestnik zawodów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i kolejne emocje towarzyszące naszej zabawie. Do usłyszenia w następnej IV turze - 23 stycznia 2016r.
Wyniki klasyfikacji rocznej, kwartalnej i miesięcznej.

III tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 13 grudzień 2015 · 0 komentarzy · 172 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW sobotę 19 grudnia zostanie rozegrana III tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego.
Ideą zawodów jest posługiwanie w czasie ich trwania radiami ręcznymi. Wymaga to od uczestników znalezienia najlepszego terenowego QTH, względem pokrycia swoim zasięgiem największego obszaru, w celu uzyskania dobrego odbioru i słyszalności swojej stacji.
Ponieważ w zawodach bierze udział młodzież informujemy, że z powodu szybko zapadającego zmroku tura grudniowa i styczniowa odbędą się wyjątkowo w godzinach 15:00 do 15:15 czasu lokalnego.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja