SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Drukowanie kart QSL ...
Kalendarz klubowy 2016
Wyniki zawodów o Puc...
5. Konferencja ARISS...
"Podwórkowe" zawody ...

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.

Jubileusz 85. lecia powstania PZK i 90. lecia powstania IARU

1% podatku. Jak wypełniać PIT-y za rok 2015 i wesprzeć działalność klubu

SP3POW dnia 17 luty 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 160 czytań ·Drukuj

1% podatkuSerdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz klub swoim 1% od należnego podatku za rok 2014.
Aby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT 28, 36, 36L, 37, 38 ,39 numer KRS: 0000088401.
Jeśli życzeniem darczyńcy jest, aby 80% przekazanej kwoty było przeznaczone dla konkretnego klubu, proszę taką informację wpisać do rubryki "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku należnego. Jeśli darczyńca ma takie życzenie wówczas wypełnia tą rubrykę podając nr OT i znak klubu. Podanie znaku klubu bez numeru OT nie jest wystarczające.
W przypadku darowizny na Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rubryka "cel szczegółowy 1%" musi zawierać: OT 27 klub SP3POW.
Informacje szczegółowe...

VII tura zawodów UKF

SP3POW dnia 20 kwiecień 2016 · 0 komentarzy · 24 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoW sobotę 23 kwietnia odbędzie się VII tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Do udziału zapraszamy wszystkie aktywne stacje portable, mobile i stacjonarne, których zasięg nadawania pokrywa się z terenem Ostrowa Wielkopolskiego.
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do siedziby klubu po zawodach.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

OMSA 2016

SQ3OOK dnia 14 kwiecień 2016 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 33 czytań ·Drukuj

NewsAle się porobiło... Nasi uczniowie wyraźnie się ukierunkowują, a za swój azymut przyjęli przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę i... astronomię!
Dorota Skowronek (SQ3TGY) z klasy IIIi1 - przeszła z "regionu" do finałów konkursu astronomicznego, rozgrywanego w ramach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego.
Dorotka na tyle ujęła komisję swoją pracą, ujawniającą tajemnice domowego badacza wszechświata, że otrzymała czwarte miejsce w ścisłym już finale. Ta niezwykle pasjonująca i trudna dziedzina wymagała od laureatów mnóstwa wiedzy z zakresu fizyki, matematyki - i oczywiście - samej astronomii. Aż się prosi popatrzeć na jeden ze wzorów, by sobie uświadomić poziom trudności "obowiązujący" podczas tych zmagań...
Dorotka pokazała, ze bez większych zasobów finansowych można sobie pozwolić na eksplorację Kosmosu i .... można mieć z tego dużą frajdę i jeszcze więcej satysfakcji! W Grudziądzu - bo tam zwyczajowo zmagają się z "gwiezdną" materią finaliści - fantastyczne było i to, że młodzi pasjonaci nie przestawali ze sobą dyskutować ... przez noc, do rana ... i znów... To niecodzienna rzecz - młodzi ludzie bez reszty pochłonięci sporami, dyskusjami, a nawet... kłótniami... na naukowe tematy.
Mamy nadzieję, że większa liczba ZAPalonych do aZSTronomii ZAPowiczów zechce się ponapawać taką atmosferą, a dziś - cieszymy się sukcesem Dorotki i jej opiekunki - pani Danuty Połomskiej. I obu Paniom serdecznie gratulujemy!!!
Magdalena Wojtasz

Po SP DX Contest

SP3POW dnia 05 kwiecień 2016 · 0 komentarzy · 55 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyKolejne zawody już za nami.
W pierwszy weekend kwietnia postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli naszą tradycyjną imprezę powitania wiosny, ze startem w najważniejszych polskich zawodach - SP DX Contest. Wybraliśmy terenowe QTH na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Kierownictwu oraz wszystkim członkom Aeroklubu za udostępnienie wspaniałej lokalizacji i pomoc logistyczną w miejscu biwakowania.
Dodatkowo niejako powróciliśmy do korzeni, ponieważ już wkrótce przypada piąta rocznica powstania klubu SP3POW, a jak wiadomo nasze debiutanckie wyjście w eter miało miejsce właśnie na lotnisku podczas I Festynu Lotniczego w Michałkowie.
Na zawody specjalnie przygotowaliśmy lekką 3-el. Yagi na 28 Mhz. Niestety propagacja nie rozpieszczała i praktycznie nie mieliśmy szans na robienie łączności na tym paśmie. Również niższe pasma chodziły bardzo słabo, co zaowocowało ledwie połową liczby QSO którą sobie początkowo zakładaliśmy... Dysponując tylko antenami drutowymi, dipolami od 3,5 do 14 MHz zrobiliśmy chyba wszystkie stacje które my słyszeliśmy i które nas słyszały. Zobaczymy jak w takich warunkach wypadniemy na tle innych stacji.
Ale na takiej imprezie nie samymi łącznościami krótkofalowiec żyje. Powitanie Wiosny w gronie przyjaciół i sympatyków klubu, należy uznać za niezwykle udaną, pierwszą w tym roku klubową imprezę terenową. Czas planować następne!
Link do galerii zdjęć

SQ3OOK koordynatorem ds. szkolnych kontaktów ARISS

SP3POW dnia 24 marzec 2016 · 0 komentarzy · 93 czytań ·Drukuj

ARISSNa ostatnim posiedzeniu w dniu 19. marca 2016 r. prezydium ZG PZK odwołało Krystiana Górskiego SQ2KL z funkcji Koordynatora ds. ARISS na wniosek zainteresowanego. Prezydium powołało Sławomira Szymanowskiego SQ3OOK na funkcję "Koordynatora ds. szkolnych kontaktów ARISS w Polsce”. Prezydium dziękuje Krystianowi za wieloletnie sprawowanie funkcji w ramach ARISS.
To kolejny zasłużony dowód uznania, jaki za swoje dotychczasowe działania odbiera nasz kolega klubowy (a dla przypomnienia: obecny prezes OT 27 PZK).
Sławku, gratulujemy i życzymy samych sukcesów, a przede wszystkim radości i satysfakcji z tego co robisz!

Drukowanie kart QSL i etykiet z programu UR5EQF_log

SP3POW dnia 20 marzec 2016 · 0 komentarzy · 90 czytań ·Drukuj

NewsJakże często problemem jest dla nas wypisanie i przygotowanie kart QSL do wysyłki. Dużym ułatwieniem będzie posłużenie się specjalnym programem, który zrobi za nas lwią część roboty.
W dziale Niezbędnik krótkofalowca ukazał się artykuł Sławka SQ3OOK:
Drukowanie kart QSL i etykiet z programu UR5EQF_log
Można go też pobrać w formacie PDF: Download >Instrukcje > Drukowanie kart QSL i etykiet


Wyniki VI tury zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 19 marzec 2016 · 0 komentarzy · 97 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoW dniu 19 marca 2016 r. została rozegrana VI tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego.
W zawodach wzięło udział 8 stacji. Wszystkie startowały w kategorii A.
Na uwagę zasługują coraz bardziej wyrównane wyniki uczestników zawodów. O zajętym miejscu często decyduje już nie ilość punktów, ale czas pierwszego i ostatniego QSO. Widać też rezultaty doboru najlepszych miejsc w terenie. W dzisiejszej turze wzajemna słyszalność niemal wszystkich stacji była bardzo dobra, stąd widać w tabeli wyników że większa część startujących "zrobiła wszystkich".
W związku z tym, o prawdziwym pechu może mówić Dawid SP3-27-031, pracujący w zawodach ze stacji klubowej SP3POW. Pomimo maksymalnej liczby QSO i doskonałego czasu, zabrakło mu punktów które sam dawał innym jako stacja podająca literę K w raporcie. Trzeba się liczyć z tym, że w turze w której weźmie udział większa ilość uczestników z gorszych lokalizacji i przybędzie mnożników, najmłodszy zawodnik znowu powalczy o pierwsze miejsce.
Wyniki klasyfikacji rocznej, kwartalnej i miesięcznej

Do usłyszenia w następnej VII turze - 23 kwietnia 2016r.

Już jutro VI tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 18 marzec 2016 · 0 komentarzy · 114 czytań ·Drukuj

Puchar Powiatu OstrowskiegoW sobotę 19 marca odbędzie się VI tura zawodów UKF o Puchar Powiatu Ostrowskiego. Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
VI tura zamyka kolejny okres klasyfikacji kwartalnej, niektóre stacje będą więc miały okazję do podreperowania swojego zasobu punktów. Warto o to zadbać, bo w kwartale liczy się wynik dwóch najlepszych tur miesięcznych.
Do udziału zapraszamy wszystkie aktywne stacje portable, mobile i stacjonarne, których zasięg nadawania pokrywa teren Ostrowa Wielkopolskiego.
Logi można wysyłać w postaci elektronicznej, w formacie Cabrillo, lub dostarczyć papierowe do siedziby klubu po zawodach.
Regulamin zawodów
Log papierowy do zawodów

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OT27

SP3POW dnia 14 marzec 2016 · 0 komentarzy · 113 czytań ·Drukuj

NewsW dniu 13 marca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych, gdzie siedzibę ma nasz klub, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Oddziału Południowej Wielkopolski nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców.
W trakcie zebrania m.in. dokonano wyboru nowych władz Oddziału, OKR i Delegatów na Krajowy Zjazd PZK. Miło nam zakomunikować, że nowym Prezesem Zarządu OT27 został nasz kolega klubowy Sławek SQ3OOK, a członkiem Komisji Rewizyjnej Dorota SQ3TGY.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja