SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Wyniki zawodów o Puc...
5. Konferencja ARISS...
"Podwórkowe" zawody ...
Zawody o 'PUCHAR POW...
Ostrowskie zawody po...

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Jubileusz 85. lecia powstania PZK i 90. lecia powstania IARU

Grudzień miesiącem YOTA 2015 - SP3YOTA

SP3POW dnia 28 listopad 2015 · 0 komentarzy · 0 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościowe
W grudniu rusza kolejny program okolicznościowo - dyplomowy. Przez cały miesiąc będzie aktywnych 38 stacji z całego świata z sufiksem YOTA w znaku. Jest to pomysł na to aby pokazać krótkofalarstwo jako hobby dla młodzieży i zachęcenie młodych ludzi do aktywności na falach radiowych.
Jedną ze stacji będzie SP3YOTA, której operatorami będą przede wszystkim młodzi członkowie klubu SP3POW i uczniowie ZST w Ostrowie Wielkopolskim.
Informacje o przygotowaniach do akcji i stacjach okolicznościowych można znaleźć pod adresem http://www.ham-yota.com/december-yota-month/. Witryna SP3YOTA jest już także na QRZ.

Wyniki II tury zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 21 listopad 2015 · 0 komentarzy · 16 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW dniu 21 listopada 2015 r. została rozegrana II tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego.
W zawodach wzięło udział 10 stacji. Sklasyfikowano 7 stacji w kategorii A (na radiach ręcznych).
Po raz kolejny w tego typu rywalizacji potwierdziło się, że o zajętym miejscu decydują w równym stopniu umiejętności operatorskie, taktyka, oraz umiejętność znalezienia takiego miejsca w terenie, które daje możliwość pokrycia zasięgiem ręcznej radiostacji jak największego obszaru.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności naszym najmłodszym kolegom, dla których była to doskonała okazja do szlifowania swoich umiejętności, za udział w zawodach i dużą dawkę niezapomnianych wrażeń.
Do usłyszenia w następnej III turze - 19 grudnia 2015r.
Wyniki klasyfikacji rocznej, kwartalnej i miesięcznej.

II tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego

SP3POW dnia 12 listopad 2015 · 0 komentarzy · 33 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW sobotę 21 listopada zostanie rozegrana II tura zawodów UKF na ręczniakach o PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO.
Zachęcamy wszystkie stacje z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, pracujące "portable" na radiach ręcznych do włączenia się do zabawy, aktywnego wypoczynku, oraz poszukiwania najlepszych lokalizacji do pracy w plenerze. Regulamin dopuszcza również udział stacji mobile lub posiadających stałe instalacje antenowe (jeśli takich stacji będzie mniej niż 5, nie będą klasyfikowane, a ich logi zostaną użyte do kontroli - checklog).
Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Regulamin jest dostępny na stronie klubowej, lub do pobrania w dziale Download.
Log papierowy dla tych zawodów również do pobrania w dziale Download.

Jesienne spotkanie nad Prosną

SP3POW dnia 03 listopad 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 71 czytań ·Drukuj

Zloty Na tradycyjnym jesiennym spotkaniu klubu SP3POW i naszych przyjaciół z całego kraju, po raz kolejny będziemy gościć w przepięknie położonym Gospodarstwie Agroturystycznym "Nad Prosną" w miejscowości Brzeziny, gmina Galewice (oznaczenie do PGA - US03), powiat Wieruszów. Jest to granica województwa wielkopolskiego i łódzkiego (ale już okręg 7) w odległości 7 km od Grabowa n/Prosną, 18 km od Wieruszowa, Kępna i Ostrzeszowa. Do Ostrowa jest 46 km, do Kalisza 40 km. Gospodarstwo leży nad samą rzeką i starorzeczem Prosny. Od głównej drogi oddzielone jest lasem, więc wokół panuje całkowita cisza i spokój. Zalety tego miejsca i gościnność gospodarzy sprawiają, że w dniach 13-15 listopada spotykamy się tam nie pierwszy raz.
Jak zwykle, na wszystkich pasmach pracować będzie radiostacja klubowa, a stałym punktem programu klubowych zlotów staje się rozgrywanie zawodów na radiach ręcznych. W związku z tym, są one obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika. Spora dawka emocji gwarantowana!
Możliwe jest zamówienie obiadów oraz wcześniejszy przyjazd już w świąteczną środę. Zgłoszenia przyjmujemy na naszym forum, lub bezpośrednio u klubowiczów.
Mapa z dokładną lokalizacją

Wyniki zawodów o "PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO"

SP3POW dnia 24 październik 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 188 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomy

W dniu 24 października 2015 r. została rozegrana I tura zawodów o Puchar Powiatu Ostrowskiego.

Wzięło w nich udział 8 stacji, nie tylko członków klubu. Wszystkie startowały w grupie A (na radiach ręcznych). Tak jak przewidywaliśmy, o sukcesie dycydowało nie tylko doświadczenie startujących, ale w równym stopniu umiejętność doboru odpowiedniego QTH w terenie. Na uwagę zasługuje fakt, że niektórzy łącząc przyjemne z pożytecznym i korzystając z dobrej pogody, już od rana objeżdżali na rowerach Ostrów w poszukiwaniu najlepszych lokalizacjiWinkObrazy newsów: dsc_0043.jpg

Czytaj dalej...

Budujemy anteny Yagi portable

SP3POW dnia 22 październik 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 113 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweDziś nasz lokal klubowy świecił pustkami. Wszystko to za sprawą zajęć praktycznych zorganizowanych przez Sławka SQ3OOK. Zainteresowani klubowicze korzystając z fachowości i pomocy Sławka stworzyli anteny kierunkowe - 3-elementowe YAGI na pasmo 2m z rurek PCV i taśmy mierniczej - czyli w wersji maksymalnie oszczędnej i przenośnej. Prostota i niewielki koszt anteny, około 20 zł/sztukę sprawia, że jej wykonanie jest możliwe nawet przez niedoświadczonych i bardzo młodych "konstruktorów". W zajęciach uczestniczyło 9 osób.

Czytaj dalej...
Link do galerii

5. Konferencja ARISS w Polsce już za nami!

SP3POW dnia 21 październik 2015 · 0 komentarzy · 79 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 17 października br. odbyła się jubileuszowa, 5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania był Ostrów Wielkopolski, a klub SP3POW był jednym z organizatorów tego wydarzenia. Konferencja ARISS została oficjalnie wpisana w obchody tegorocznego Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej - World Space Week 2015 i była jednym z ponad tysiąca oficjalnych wydarzeń WSW2015 zorganizowanych na świecie oraz jednym z trzech oficjalnych wydarzeń WSW2015 w Polsce.

Tegoroczną, ogólnopolską konferencję ARISS honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski. Honorowym przewodniczącym konferencji był Pan Gaston Bertels, ON4WF - ustępujący Przewodniczący ARISS Europa.
Oprócz prawie siedemdziesięciu uczestników, na konferencję przybyli również: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu - Pan Aleksander Ziobro, Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski, Wiceprezes PZK - Pan Jerzy Gomoliszewski SP3SLU oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim - Pan Eugeniusz Namysł. Bardzo cieszy fakt, że wśród uczestników tegorocznej konferencji było wielu uczniów i nauczycieli nie związanych jeszcze z radioamatorstwem.
Konferencja odbywała się w czterech blokach tematycznych.
Czytaj dalej... Artykuł Waldemara 3Z6AEF, Armanda SP3QFE, Sławka SQ3OOK

Zawody o "PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO"

SP3POW dnia 18 październik 2015 · 0 komentarzy · 90 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyW sobotę 24 października na terenie miasta zostaną rozegrane
ZAWODY UKF NA RĘCZNIAKACH O PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO.
Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkie stacje z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, pracujące "portable" na radiach ręcznych. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku, oraz poszukiwania najlepszych lokalizacji do pracy w plenerze. Ze względu na ograniczenia jakie niesie ze sobą używanie ręczniaka, polecamy wybór QTH do zawodów które będzie gwarantowało słyszalność w zachodnich dzielnicach miasta - z centrum w okolicach siedziby klubu na ulicy Poznańskiej.
Regulamin dopuszcza udział stacji mobile lub posiadających stałe instalacje antenowe, jednak ich logi będą używane tylko do kontroli (checklog).
Zawody zostaną rozegrane od 17:00 do 17:15 czasu lokalnego, w paśmie 145 MHz, emisją FM (kanały simpleksowe, zgodnie z bandplanem - 145.2125-145.5875 MHz).
Regulamin jest dostępny na stronie klubowej, lub do pobrania w dziale Download.
Log papierowy dla tych zawodów również do pobrania w dziale Download.

Na konferencji ARISS

SP3POW dnia 16 październik 2015 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 139 czytań ·Drukuj

ARISSW piątkowy wieczór ostatnie przygotowania do konferencji zostały zakończone, a pierwsi goście z Polski pojawili się już w auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Oficjalnie konferencja rozpoczęła się niemal punktualnie o godzinie 10:00, w sobotę 17 października 2015 r. Dopisała frekwencja. Początkowo planowano ok. 50, natomiast lista przekroczyła 70 obecnych na sali uczestników spotkania.
Dla ułatwienia dojazdu na miejsce, od piątkowego popołudnia członkowie klubu prowadzili nasłuch na ostrowskim przemienniku SR3O. 145.725 MHz FM, CTCSS 103.5 Hz.
Na miejscu czynny był ciągły dyżur na klubowej częstotliwości 145.425 MHz.
Link do galerii

Czytaj dalej...

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja