SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Off Air Contest
Szkolny kontakt ARIS...
Próby uczestników sz...
Przygotowania do ARISS
Zawody 2014

Zaprzyjaźnione

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 48 h
Prognoza 84 h

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dzień klubowy

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz. 18:00
Zespół Szkół Technicznych
ul. Poznańska 43
Pawilon Laboratoryjny. Sala nr 124.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się we wtorki lub w piątki, o godzinie 18:00.

Aktualności

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka, wiosennego nastroju
oraz wielu radości dla wszystkich klubowiczów
i całego krótkofalarskiego bractwa

1% podatku. Jak wypełniać PIT-y za rok 2013 i wesprzeć działalność klubu

SP3POW dnia 06 luty 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 314 czytań ·Drukuj

1% podatkuAby przekazać 1% należnego podatku dla Polskiego Związku Krótkofalowców jako organizacji pożytku publicznego wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT 28, 36. 36L, 37, 38 ,39 numer KRS: 0000088401.
Jeśli życzeniem darczyńcy jest, aby 80% przekazanej kwoty było przeznaczone dla konkretnego klubu, proszę taką informację wpisać do rubryki "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku należnego. Jeśli darczyńca ma takie życzenie wówczas wypełnia tą rubrykę podając nr OT i znak klubu. Podanie znaku klubu bez numeru OT nie jest wystarczające.
W przypadku darowizny na Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rubryka "cel szczegółowy 1%" musi zawierać: OT 27 klub SP3POW.
Informacje szczegółowe...

Zmiana daty czerwcowego Amateur Radio Kids Day

SP3POW dnia 10 kwiecień 2014 · 0 komentarzy · 71 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyNa stronie ARRL http://www.arrl.org/kids-day ukazała się informacja o zmianie poprzednio podanej daty Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży.
Nowy termin letniej edycji Amateur Radio Kids Day to sobota 21 czerwca 2014.
ARRL przeprasza wszystkich za wprowadzenie w błąd.

W związku z tym zmianie ulegnie również termin VII Pikniku Radiowego w Niedźwiedziu organizowanego przez klub SP3POW.
Radiowe powitanie lata odbędzie się tydzień wcześniej, czyli 13-15 czerwca 2014r.

Trzecia rocznica powstania klubu SP3POW

SP3POW dnia 01 kwiecień 2014 · 1 komentarz · 123 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe

W tym miesiącu mija trzeci rok istnienia Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców. Dokładnie 20 kwietnia nabrało ważności pozwolenie radiowe nr 3/K/N/2011. Natomiast 21 maja przypada pamiętny dzień, kiedy podczas I Festynu Lotniczego "Lotnisko bliżej miasta" na terenie Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, znak SP3POW po raz pierwszy w historii pojawił się na pasmach amatorskich. Wydarzenie to zostało upamiętnione specjalną edycją kart QSL, a pierwsze trzy osoby zostały wyróżnione złotą, srebrną i brązową kartą.

Aby uczcić trzecią rocznicę powstania klubu i podsumować te trzy lata naszej działalności, pomiędzy 20 kwietnia a 21 maja, Ostrowski Klub Krótkofalowców będzie występował pod specjalnym znakiem okolicznościowym SP3POW.

Mamy nadzieję, że kolejne lata będą równie bogate w doświadczenia i pozwolą nam jeszcze bardziej cieszyć się z uprawiania naszego hobby.

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych

SP3-27029 dnia 23 marzec 2014 · 0 komentarzy · 165 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyPonownie postanowiliśmy pokazać naszą pasję młodzieży.
W tym celu rozstawiliśmy własne stoisko w Zespole Szkole Technicznych. Pierwsze grupy zainteresowanych zaczęły się pojawiać już po 9:00. Staraliśmy się wytłumaczyć im w zrozumiały sposób podstawowe wiadomości. Później opowiadaliśmy o programie ARISS, o którym większość osób słyszała lub widziała w telewizji relację z wydarzenia.
Duże zainteresowanie wzbudziły karty QSL oraz to, że możemy zrobić łączność z dowolnym miejscem na Ziemi.
Największy natłok zwiedzających nastąpił w godzinach 10:00-11:00. Za każdym razem odpowiadaliśmy na wiele zadawanych pytań i wręczaliśmy klubowe foldery.
O godzinie 12:00 pożegnaliśmy ostatnią grupę,zaliczając dzień 22 marca do bardzo udanych. Dodatkowo przekazywanie wiedzy o krótkofalarstwie sprawiło nam, jak i słuchającym dużą przyjemność.

SP DX Contest 2014

SP3POW dnia 23 marzec 2014 · 0 komentarzy · 181 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyZapraszamy do udziału w SP DX Contest 2014. Zawody tradycyjnie odbywają się w pierwszy pełny weekend kwietnia. W 2014 roku jest to 5 - 6 kwietnia. Zawody trwają 24 godziny, zaczynają się o 15:00 UTC w sobotę, kończą się o 15:00 UTC w niedzielę.
W 2013 roku obchodziliśmy 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji zawodów. Zeszłoroczne, jubieluszowe zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników: do Komisji wpłynęły 2373 logi z 94 podmiotów DXCC. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się utrzymać ten wysoki poziom, ale nie będzie to możliwe bez waszego udziału i pomocy. Dlatego zapraszamy do licznego udziału w SP DX Contest 2014.
Przypominamy także o współzawodnictwie Oddziałów Terenowych PZK. Wynik OT jest obliczany jako suma punktów zdobytych w zawodach przez członków Oddziału pomnożona przez współczynnik aktywności. Współczynnik aktywności to ilość członków OT startujących w zawodach podzielona przez liczbę wszystkich członków Odziału. Obliczenia są dokonywane na podstawie danych członkowskich PZK z początku kwietnia.
Źródło: www.spdxcontest.pzk.org.pl

Udany egzamin 8 marca

SP3POW dnia 16 marzec 2014 · 0 komentarzy · 249 czytań ·Drukuj

News8 marca w siedzibie naszego klubu odbył się egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Do egzaminu przystąpiło 14 osób reprezentujących miejscowości trzeciego i szóstego okręgu. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością zagadnień wymaganych od przyszłego krótkofalowca. W związku z tym mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości na pasmach pojawi się 14 nowych, aktywnych znaków.
Grono nadawców klubu SP3POW zasilą Kasia SP3-27-029 i Dorota.
Wszystkim zdającym serdecznie gratulujemy!

Link do galerii...

Walne Zebranie Sprawozdawcze OT 27

SP3POW dnia 14 marzec 2014 · 0 komentarzy · 205 czytań ·Drukuj

NewsW dniu 16 marca 2014, o godz. 10:00, w Zespole Szkół Technicznych gdzie swoją siedzibę ma nasz klub odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze naszego Oddziału.
Drugi termin zebrania ustalono na godz. 10:30.
Proponowany porządek zebrania i inne informacje znajdują się na stronie OT 27.

Radiowe powitanie wiosny. Brzeziny nad Prosną.

SP3POW dnia 05 marzec 2014 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 367 czytań ·Drukuj

Zloty Pierwszy tego roku klubowy wypad w teren odbędzie się 21 - 23 marca 2014r. Tym razem gościć będziemy w przepięknie położonym Gospodarstwie Agroturystycznym "Nad Prosną" w miejscowości Brzeziny, gmina Galewice (oznaczenie do PGA - US03), powiat Wieruszów. Jest to dokładnie granica województwa wielkopolskiego i łódzkiego (ale już okręg 7. Ok. 3-4 km dalej znajduje się Rezerwat Przyrody Jodły Ostrzeszowskie SPFF-239).
Brzeziny położone są nad rzeką Prosną i w odległości 7 km od Grabowa, 18 km od Wieruszowa i tyleż od Kępna i Ostrzeszowa. Do Ostrowa jest 46 km, a do Kalisza 40 km.
Gospodarstwo leży nad samą Prosną i i starorzeczem Prosny. Od głównej drogi oddzielone jest lasem, więc wokół panuje całkowita cisza i spokój. Z tyłu obiektu znajduje się łączka i spore oczko wodne + miejsce na ognisko/grill, do Prosny ok 20m. Bez problemu można tu rozwinąć dowolny system antenowy. Brak zakłóceń przemysłowych i oddalenie od jakichkolwiek ośrodków miejskich stwarza nadzieję na doskonałe warunki radiowe.
Obiekt jest bardzo zadbany, pokoje czyste 2, 3 i 4 - osobowe, łazienka w każdym pokoju. Na dziedzińcu osobno znajduje się stołówka i świetlica.
Czytaj dalej...

Drzwi otwarte w Gimnazjum nr 4

SQ3TGV dnia 02 marzec 2014 · 0 komentarzy · 328 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyNasza pierwsza wizyta w Gimnazjum nr 4 zakończyła się sukcesem. W piątek 28 lutego 2014 r. przeprowadziliśmy lekcję teoretyczną dla szóstoklasistów oraz rodziców zachęcając do zapoznania się z naszym hobby. Tematem przewodnim drzwi otwartych był "Kosmos". Wygląd klas oraz przygotowania zrobiły na nas wrażenie - wykorzystując tablicę interaktywną młodzi ludzie mogli oglądać przygotowaną przez z nas prezentację na temat łączności satelitarnych, a następnie poszukiwać Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poprzez program Stellarium. Nawiązywaliśmy również do projektu ARISS oraz doświadczeń, jakich doznaliśmy po rozmowie z kosmonautą. W przystępny sposób opowiadaliśmy o tajnikach krótkofalarstwa. Tłumaczyliśmy jasno i zrozumiale na czym polega łączność, której mogli spróbować już następnego dnia...
Sobotę rozpoczęliśmy od rozwieszenia anten w radiowo dość trudnej lokalizacji. Tuż po godzinie 14 przeprowadziliśmy wraz z uczniami QSO w paśmie 40 metrów. Pomimo ciężkich warunków oraz zakłóceń nawiązaliśmy kontakt ze stacjami z Polski. Pracowaliśmy również w paśmie 2 metrów. Nie zabrakło innych atrakcji w postaci lotów "rakietą" i eksperymentów.
W ciągu ostatnich minionych 7 dni spędziliśmy łącznie 8 godzin na poszerzaniu wiedzy wśród uczniów, a praca z młodzieżą przy radiu sprawiła nam wiele radości z powodu zaciekawiania oraz pytań, na które odpowiadaliśmy.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja