SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy
Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 36
Najnowszy użytkownik: Jakub

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

UKE - egzaminy

SP3POW dnia 30 czerwiec 2021 · 0 komentarzy · 463 czytań ·Drukuj

NewsZapisy na egzaminy odbywają się poprzez stronę: https://egzaminy.uke.gov.pl (prosimy nie używać przeglądarki Internet Explorer). W przypadku technicznych problemów z zapisami, proszę kierować zapytania pod adres: egzaminy@uke.gov.pl.
W okresie wakacyjnym są organizowane sesje dodatkowe. Zapisy na sesje powakacyjne będą uruchamiane stopniowo, w zależności od obowiązujących ograniczeń pandemicznych.
Opłatę za egzamin i wydanie świadectwa należy dokonać przed zapisaniem się na egzamin. Wysokość opłat podana w pkt. VI, poniżej.
Na przystąpienie do egzaminu osoby niepełnoletniej, konieczna jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów, wpisywana na stronie do zapisów.
Zapisy na sesje egzaminacyjne możliwe są minimum 7 dni przed terminem sesji. Osoby, po zapisaniu się na stronie, zostaną zakwalifikowane do egzaminu przez komisję egzaminacyjną. Kwalifikacja następuje w kolejności zapisów i polega na sprawdzeniu poprawności przesłanych danych wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty za egzamin. Każda osoba, w ciągu 3 dni roboczych, otrzymuje powiadomienie mailowe o kwalifikacji na egzamin.
Z powodu zagrożenia epidemicznego, ilość osób, egzaminowanych podczas jednej sesji jest ograniczona, ze względu na możliwości lokalowe danej siedziby UKE. Sesje egzaminacyjne odbywają się w języku polskim, według harmonogramu (plik u dołu strony). Sesje widoczne są w systemie zapisów na egzaminy. Jeśli dana sesja jest niewidoczna, oznacza to, że wyczerpany został limit miejsc. Nie ma wówczas możliwości zapisania się na ten egzamin.
Harmonogram na kolejny rok jest publikowany do 31 grudnia.
Sesje dodatkowe (egzaminy odbywają się w języku polskim). Wykaz sesji:
https://bip.uke.gov.pl/swiadectwa-operatora-urzadzen-radiowychtresci/swiadectwa-amatorskie,3.html
Źródło informacji: BIP UKE

Spotkanie klubowe w najbliższy czwartek

SP3POW dnia 28 czerwiec 2021 · 0 komentarzy · 393 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweW najbliższy czwartek 1 lipca zapraszamy na spotkanie klubowe.
Godzina 18:30
Ostatnia okazja w tym roku szkolnym żeby spotkać się w naszej siedzibie, korzystając z rozluźnienia obostrzeń covidowych.

Biblioteka Polskiego Krótkofalowca - tom 60

SP3AYA dnia 25 czerwiec 2021 · 0 komentarzy · 422 czytań ·Drukuj

NewsW dziale Download, został zamieszczony kolejny tom Biblioteki Polskiego Krótkofalowca autorstwa Krzysztofa Dąbrowskiego OE1KDA.
Zapraszamy do lektury:
60 - DX-y w C4FM
Biblioteka Polskiego Krótkofalowca

Balon SP10POW ze spotkania członków, sympatyków i przyjaciół OT-27 PZK w Jarocinie

SP3QDX dnia 20 czerwiec 2021 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 564 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweW dniu 19.06.2021 na spotkaniu członków i sympatyków oraz przyjaciół OT-27 w Jarocinie grupa zapaleńców: Piotr SP3QDX, Krzysztof SQ3KNL oraz Dorota SQ3TGY przygotowali po raz pierwszy samodzielnie amatorski balon, który to został wysłany w przestrzeń. Głównym celem było przetestowanie sprzętu oraz nabycie wiedzy praktycznej o misjach balonowych aby w przyszłości wysłać balon z urządzeniem nadającym obrazki SSTV. Dodatkowym celem było propagowanie znaku rocznicowego klubu SP3POW.

Czytaj dalej...
Link do galerii...

Transmisja SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

SQ3OOK dnia 16 czerwiec 2021 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 507 czytań ·Drukuj

ARISSKolejna aktywność SSTV z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tym razem z podwójnym akcentem Polskim ;) Początek wydarzenia 21 czerwca ok. 9.40 UTC, wyłączenie nadajnika zaplanowano na 26 czerwca około godz. 18.30 UTC. Tradycyjnie 145.800 FM (narrow) tryb PD120. Zapraszamy do nasłuchów oraz uploadowania obrazków na stronę https://www.space.../index.php oraz na https://ariss.pzk... w celu otrzymania dyplomu ARISS SSTV Award :)

Biblioteka Polskiego Krótkofalowca

SP3POW dnia 06 czerwiec 2021 · 0 komentarzy · 465 czytań ·Drukuj

NewsW dziale Download, zostały zamieszczone kolejne tomy Biblioteki Polskiego Krótkofalowca autorstwa Krzysztofa Dąbrowskiego OE1KDA.
Zapraszamy do lektury:
58 - Mini- i mikrokomputery w krótkofalarstwie - tom 1
59 - Mini- i mikrokomputery w krótkofalarstwie - tom 2

Biblioteka Polskiego Krótkofalowca

SP10POW rozpoczyna nadawanie

SP3POW dnia 21 maj 2021 · 0 komentarzy · 513 czytań ·Drukuj

Akcje okolicznościowe

SP10POW od dzisiaj na pasmach!


Wcale nie SPFF-1103

SP3AYA dnia 13 maj 2021 · 0 komentarzy · 455 czytań ·Drukuj

SPFFWszystkich kolegów którzy wykonali z nami QSO ostatniej niedzieli , licząc na to że zaliczają Rezerwat Przyrody Długosz Królewski - oznaczony SPFF-1103 - serdecznie przepraszam. Cel wyjazdu wybraliśmy z kilku wytypowanych do kolejnych aktywacji. Padło na 1103. Ale...
Byliśmy faktycznie w rezerwacie Długosz Królewski - niestety nie w tym zaliczanym do programu SPFF.
Nie mam pojęcia jak mogłem pomylić oznaczenia województwa, nie wspominając o zupełnie innych współrzędnych geograficznych...
Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach takiego blamażu już nie popełnię i prawidłowo damy okazję do zaliczenia ciekawych aktywacji Flory Fauny.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam.
73 i 44!
Jarek SP3AYA

SPFF-1103

SP3POW dnia 09 maj 2021 · 0 komentarzy · 422 czytań ·Drukuj

SPFFDzisiaj przy pięknej wiosennej pogodzie pojechaliśmy na aktywację następnego obiektu: SPFF-1103 - Rezerwat Przyrody Długosz Królewski.
Nie tylko pogoda dopisała. Również propagacja była łaskawa. Pracowaliśmy na dwa nadajniki. Jeden na 80 m (przy okazji wzięliśmy udział w zawodach), drugi na wyższych pasmach. Udało się zrobić więcej QSO niż na poprzednim wyjeździe, więc dzisiejszy można uznać za udany.

Link do galerii...

Kolejna aktywacja - SPFF-1192

SP3POW dnia 02 maj 2021 · 0 komentarzy · 407 czytań ·Drukuj

SPFFKorzystając ze znośnej pogody, klubowa ekipa SQ3KNL, SP3QDX i SP3AYA wybrała się na kolejną aktywację zaliczaną do programu SPFF. Tym razem zdecydowaliśmy się na długo odkładany wyjazd na Staw Wydymacz - pięknie położony w okolicach Antonina.

Link do galerii...

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja