SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy
Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 36
Najnowszy użytkownik: Jakub

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Biblioteka Polskiego Krótkofalowca - tom 63

SP3POW dnia 24 listopad 2021 · 0 komentarzy · 295 czytań ·Drukuj

NewsW dziale Download, został zamieszczony kolejny tom Biblioteki Polskiego Krótkofalowca autorstwa Krzysztofa Dąbrowskiego OE1KDA.
Zapraszamy do lektury:
63 - Testy sprzętu - tom 3
Biblioteka Polskiego Krótkofalowca

Akademia OT-27

SP3POW dnia 17 listopad 2021 · 0 komentarzy · 302 czytań ·Drukuj

NewsKoleżanki i Koledzy :)
Po dwuletniej przerwie zapraszam wszystkich radioamatorów i krótkofalowców na tradycyjne spotkanie Akademii OT-27 , tym razem wigilijne spotkanie, organizowane przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV w dniu 10 grudnia (piątek) 2021 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Wolica o godz.17.oo.
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia e-mailowo lub telefonicznie w terminie do 03.12.2021 godz. 22.oo
Impreza jest składkowa (ok. 70 zł / od osoby) w cenie obiad oraz wynajęcie pomieszczenia. Planujemy dofinansowanie przrez OT-27 w wysokości ok 10 zł (w zależności od ilości uczestników)
W razie pytań proszę o kontakt na adres sp3ld@wp.pl lub 608829294.
Akademia organizowana jest przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV przy wsparciu Zarządu OT 27 PZK.
Info: Bogdan SP3LD

YOTA SP 2021

SQ3OOK dnia 24 październik 2021 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 352 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyJak co roku, przez cały grudzień młodzi operatorzy z całego świata będą aktywni na pasmach, robiąc łączności spod znaków z sufiksem YOTA - Youngsters On The Air. Polski Związek Krótkofalowców organizuje krajowy konkurs dla młodych krótkofalowców pod nazwą "Miesiąc YOTA SP 2021". Celem konkursu jest promocja naszego hobby, zachęcenie młodzieży do aktywności na falach radiowych, a także doskonalenie umiejętności operatorskich.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich operatorów poniżej 26. roku życia. Liczymy na liczny udział starszych koleżanek i kolegów, zarówno w pomocy sprzętowej, logistycznej, a także w łącznościach z młodzieżą w eterze. Wszystkich chętnych, pragnących startować spod znaku z sufiksem YOTA zachęcamy do bezzwłocznego wystąpienia do UKE o przydział odpowiedniego znaku. W przypadku stacji klubowych sekretariat PZK oferuje pomoc w uzyskaniu czasowego pozwolenia (kontakt ). Szczegóły odnośnie warunków uczestnictwa i atrakcyjnych nagród można znaleźć w regulaminie: "Konkurs dla młodych krótkofalowców Miesiąc YOTA SP 2021? https://pzk.org.p...more=4848.
Przy okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w trzeciej turze YOTA Contest 2021, która odbędzie się dnia 30 grudnia 2021 (patrz https://www.ham-y...m/contest/ ).

Do usłyszenia na pasmach!

Spotkania klubowe

SP3POW dnia 23 wrzesień 2021 · 0 komentarzy · 476 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe
Na ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli, spotkania klubowe będą się odbywały tradycyjnie w każdy czwartek o godzinie 18:00.

Puchar Wielkopolskiej Pyry 2021

SP3POW dnia 12 wrzesień 2021 · 0 komentarzy · 503 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomySzanowne Koleżanki i Koledzy,

W nadchodząca niedzielę, 19 września br. odbędzie się kolejna edycja zawodów „Puchar Wielkopolskiej Pyry" organizowanych przez nasz Oddział Terenowy PZK.
Proszę zwrócić uwagę, że tegoroczne zawody zostaną rozegrane według nowego regulaminu – główna zmiana dotyczy drugiej tury zawodów, która odbędzie się paśmie 2m emisjami CW/SSB/FM zamiast dotychczasowej digi.
Zawody rozgrywane będą w dwóch osobno klasyfikowanych turach:

- I tura pasmo 80m emisje CW/SSB 05:00-06:00 UTC
- II tura pasmo 2m emisje CW/SSB/FM 06:00-07:00 UTC

Regulamin dostępny jest na oddziałowej stronie internetowej.
Zachęcamy do licznego udziału. Jak co roku będziemy wdzięczni za ufundowane nagrody, za co z góry bardzo dziękuję.
---------
Pozdrawiam - Sławek SQ3OOK

Letnie spotkanie na polanie Krupa

SP3POW dnia 08 sierpień 2021 · 0 komentarzy · 534 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweTym razem pogoda dopisała, komary były litościwe (bo nieobecne), a atmosfera wspaniała. Impreza udała się na 100%.
Jednocześnie pracowały dwie stacje KF - klubowa SP10POW i indywidualna.
Posypało się mnóstwo QSO, szczególnie kiedy za mikrofonem siadła Dorota SQ3TGY i jak to dziewczyna na pasmach - zrobiła błyskawiczny pileup. Przy okazji można było przeprowadzić kolejną aktywację SPFF-1193 i gminy OD08.
Największą atrakcją było puszczenie małego balonu z przerobioną sondą meteo, nadającą ramki APRS. Balon wzniósł się na wysokość prawie 11 km i wylądował pod Wyszogrodem. Został podjęty przez lokalną ekipę.
Mieliśmy możliwość przedstawić nasze hobby przebywającej na polanie rodzinie turystów z Wrocławia. Co ciekawe, sporo całkiem interesujących pytań zadawał kilkuletni brzdąc, który już całkiem sprawnie posługiwał się swoim radiem PMR.
Zaznaczyliśmy swoją pozycję na Krupie via APRS korzystając z przelotów ISS w sprzyjających na porach.
Tradycyjnie pieczenie kiełbasek na ognisku było żelaznym punktem programu spotkania.
Po długiej przerwie spowodowanej covidem, był to czas za którym zdecydowanie wszyscy tęskniliśmy. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować takie spotkania. Pomysłów na kolejne nie brakuje. Do zobaczenia i usłyszenia!
Spotkanie na Polanie Krupa
Link do galerii...

Przełożone spotkanie na Polanie Krupa

SP3POW dnia 03 sierpień 2021 · 0 komentarzy · 523 czytań ·Drukuj

Informacje kluboweZ powodu padającego deszczu, byliśmy zmuszeni przełożyć spotkanie klubowe na Polanie Krupa.
Kolejny termin spotkania ustaliliśmy na następną niedzielę.
Jednakże ze względu na niepewne prognozy pogody na nadchodzący weekend, prosimy o śledzenie informacji na ten temat tutaj lub na klubowym forum.

Letnie spotkanie terenowe

SP3POW dnia 23 lipiec 2021 · 0 komentarzy · 444 czytań ·Drukuj

Informacje klubowe1 sierpnia, w niedzielę, spotykamy się na Polanie Krupa.
Miejsce dobrze nam już znane z poprzednich wizyt.
Tym razem zapewniamy sporo atrakcji. Prawdopodobnie uda nam się wypuścić mały balon z nadajnikiem, do tego szybkie szkolenie jak odbierać i dekodować sygnały "z wysokości". O czynnej radiostacji KF SP10POW nie wspominając.
Kto chce, będzie mógł porównać skuteczność różnych systemów antenowych portable. Przy okazji zaliczyć SPFF-1193 - Wzgórza Ostrzeszowskie i Kotlina Odolanowska.
Jak widać na poniższym zdjęciu, miejsce na grilla czy ognisko jest zapewnione, a drwa na opał jak to w lesie - nie zabraknie. Można zrezygnować z domowego obiadu, na rzecz przypalonych kiełbasek ;))) Impreza jak zwykle składkowa. Każdy przynosi co ma i co chce.
Krupa
Z powodu pandemii, dziesiątą rocznicę powstania klubu SP3POW obchodziliśmy wyjątkowo skromnie. Póki można - postaramy się to nadrobić.
Zapowiada się ciekawy dzień!
Dokładna lokalizacja

Piotrek SQ3POX SK

SP3AYA dnia 06 lipiec 2021 · 0 komentarzy · 404 czytań ·Drukuj

Z największym żalem przekazuję wiadomość, że po długiej chorobie, odszedł nasz kolega Piotrek SQ3POX.

Msza Św. żałobna zostanie odprawiona 8 lipca (czwartek) 2021 roku o godz.14.00 w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Giżycach, po której nastąpi wyprowadzenie prochów Drogiego Zmarłego na cmentarz parafialny.

Piotrek był członkiem naszego klubu. Wielokrotnie bywał na naszych spotkaniach terenowych, aktywnie wspierał nas w akcjach okolicznościowych.

IARU HF Championship

SP3POW dnia 30 czerwiec 2021 · Czytaj więcej · 0 komentarzy · 423 czytań ·Drukuj

Zawody i dyplomyJuż za niecałe 2 tygodnie rozegrana zostanie kolejna edycja IARU HF Championschip 2021 - nieoficjalnych mistrzostw świata reprezentacji narodowych związków krótkofalarskich.
Polski Związek Krótkofalowców, od lat, reprezentuje w tych zawodach Zespół SN0HQ.
W ubiegłym roku Zespół SN0HQ zajął 3 miejsce w bardzo silnej konkurencji za reprezentacjami Niemiec i Francji. W tym roku liczymy na co najmniej powtórzenie ubiegłorocznego wyniku. Będzie to niezmiernie trudne, gdyż ubiegłoroczne zawody zostały rozegrane w okresie pandemii COVID 19 i zapewne nie wszystkie zespoły narodowe mogły wystąpić w swym najsilniejszym składzie.
W wyniku licznych kompromisów i zmian lokalizacji ostateczny rozkład stacji wygląda jak niżej:
http://sn0hq.org.pl/graf.php
Lokalizacje stacji głównych, szczególnie na wyższych pasmach będą się okresowo zmieniały, aby umożliwić wszystkim stacjom SP nawiązania z nami QSO.
Aktualne częstotliwości pracy stacji SN0HQ będą podawane na stronie:
http://sn0hq.org.pl/dxcluster.php
Czytaj dalej...

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja