SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy
Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 36
Najnowszy użytkownik: Jakub

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Zloty » IV Piknik Radiowy w Niedźwiedziu 'Powitanie Lata 2011'

IV Piknik Radiowy w Niedźwiedziu 'Powitanie Lata 2011'

Napisane przez SP3AYA dnia 13 czerwiec 2011 · 0 komentarzy · 5211 czytań · Drukuj

Od kilku lat w Niedźwiedziu, w gospodarstwie agroturystycznym 'Cicho-Sza', będącym jednocześnie MiniZoo - nasza grupa organizuje pikniki radiowe, na które zjeżdżają goście z całego kraju. Nieraz z najdalszych stron Polski. Rekordową odległość miał do pokonania któregoś roku nasz kolega Tomek - aż z Przemyśla. Takie imprezy odbywają się w tym miejscu co najmniej dwukrotnie w ciągu roku. W czerwcu 'Powitanie Lata' - na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego i drugi raz we wrześniu - na zakończenie sezonu letniego. Co nie znaczy, że nasze weekendowe wyjazdy w teren kończą się i więcej się nie ruszamy. Nic podobnego. Jeździmy praktycznie cały rok, nawet zimą. W zasadzie niemal co miesiąc coś się u nas dzieje.

W tym roku czwarty już Piknik Radiowy "Powitanie Lata 2011" odbył się w dniach 10-12 czerwca i zgromadził sporą grupę osób. Niektórzy goście mieli całkiem spory kawałek drogi do pokonania. Obecna była Warszawa, Wrocław, Poznań, Kalisz i okolice, Krotoszyn, Krzemieniewo, Leszno jak zwykle w najbardziej okazałej grupie, no i Ostrów Wielkopolski.

Paweł i Radek wykręcili na rowerach prawie 100 km z Wrocławia żeby do nas dojechać. Jeden z bicykli, jak widać - z radiem i anteną :) Później chyba ich leń ogarnął. Dobrze, że miał ich kto zabrać, bo wracali na czterech kółkach.


Nasza baza zlotowa obejmuje kilka maleńkich, drewnianych domków krytych strzechą [tzw. Domki Drwala i Rybaka przy plaży nad stawkiem, oraz Domek Kowala w głębi obiektu, za to z większymi wygodami]. Do dyspozycji mamy też dużą salę biesiadną z barem, paleniskiem wewnątrz, gdzie jesienią można ogrzać się przy ognisku i antresolą, z dodatkową możliwością noclegu.

Latem rozkładamy się ze stacją radiową nad wodą, korzystając z przepięknych widoków i możliwości odgrodzenia się od sporej ilości gości zwiedzających MiniZoo.Jeden z kolegów regularnie odwiedza nas kamperem. Domek na kółkach to nie byle co. Sprawa dużej wagi! Jak widać na tyle dużej, żeby się zakopać na grząskim piasku. Było później sporo zachodu z wyciąganiem opornego wehikułu, ale przynajmniej jest co wspominać.


Łączności może dużo nie porobiliśmy, bo za dnia propagacja nie dopisywała, a w nocy kto żyw wolał posiedzieć przy ognisku. Poza tym, ile czasu można spędzić przy radiu, skoro jak to na takich zlotach, tyle się się dzieje wokół. Dyskutowano zawzięcie na przeróżne tematy, wędkowano, strzelano do celu z broni pneumatycznej, o zwiedzaniu ośrodka nie wspominając...
A tutaj przedstawiciele trzech zaprzyjaźnionych klubów [od lewej]: SP3POW, SP3PKA, SP3ZIR.


Tradycyjnie ognisko do białego świtu jest tutaj stałym elementem programu każdego wieczoru. Menu urozmaicone: kiełbaski, karkówka, a nawet własnoręcznie złowione rybki. No i te nocne Polaków rozmowy...


To pewnie z połowa z tych co byli na zlocie. W tym roku dopisali koledzy którzy przyjechali do nas na pobyt z noclegiem. Praktycznie wszystkie miejsca zostały wykorzystane. Gości którzy wpadali tylko na jeden dzień, czy choćby na chwilę, nawet nie liczyliśmy.


Dziękuję wszystkim za fantastyczny czas który dany nam było spędzić i do kolejnych, równie udanych spotkań.

Galeria zdjęć z IV Pikniku Radiowego>>>

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja