SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Oczekujące karty QSL...
Oczekujące karty QSL
Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 41
Najnowszy użytkownik: SP3GEN

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Zloty » Informacje o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu

Informacje o dojeździe i noclegach na Pikniku Radiowym MIŚ w Niedźwiedziu

Napisane przez SP3AYA dnia 06 września 2013 · 0 komentarzy · 7128 czytań · Drukuj


Co roku, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW dwukrotnie organizuje spotkania w uroczym gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu. Od nazwy miejscowości, ten cykl imprez krótkofalarskich, analogicznie do ŁOSia, przyjęło się określać mianem MIŚ.

Zawsze w czerwcu, w przedostatni weekend roku szkolnego, czyli tydzień przed rozpoczęciem wakacji odbywa się letni Piknik Radiowy. Natomiast we wrześniu, organizujemy pożegnanie lata - kolejne spotkanie pod hasłem Radiowe Zakończenie Sezonu Letniego.

Niedźwiedź leży na trasie nr 11 z Bytomia do Poznania, w połowie drogi pomiędzy Ostrzeszowem a Antoninem. Oznaczenie PGA - OF07, lokator JO81WM.


Wyświetl większą mapę
Jeśli ktoś tu jeszcze nie był, proszę sobie dowolnie powiększyć/pomniejszyć mapę i sprawdzić położenie. Dojazd od strony drogi krajowej Poznań - Bytom nr 11:
- Skręcamy w bok na 420 kilometrze, siódmym słupku, w dróżkę asfaltową obok zajazdu "Ostoja". Jedziemy do przejazdu kolejowego, za nim droga zmienia się w gruntową. Za przejazdem po dwustu metrach wjeżdżamy w las kierując się na skrzyżowaniu w środkową dróżkę [odchodzi lekko w prawo] i dojeżdżamy wzdłuż ściany lasu prosto do MiniZoo.

Teren MiniZoo idealnie nadaje się na przyjazd całymi rodzinami. Dzieciaki zdecydowanie nie będą się tu nudzić. W czasie Pikniku czynny będzie bar gdzie można zamówić obiad i każdy inny posiłek. Do dyspozycji jest też wydzielone miejsce na ognisko, oraz grill. W chwili obecnej w Cicho-Sza dysponujemy następującymi miejscami noclegowymi:

3 - 4 miejsca - domek z łazienką - 2 łóżka. Lokalizacja w okolicy ptaszarni. Standard dość zgrzebny, ale zapewniający w miarę normalne warunki jak na agroturystykę przystało.

12 miejsc - 2 domki bez łazienek - parter podwójne łóżko, pięterko - 4 prycze. Lokalizacja przy stawku. Standard typowo "turystyczny".

2-3 miejsca - antresola nad salą biesiadną - 2 kanapy. Plus możliwość noclegu na własnych łóżkach lub materacach. Zakwaterowanie w tym miejscu dostępne tylko w edycji jesiennej naszych spotkań, ze względu na czynny w letnim okresie bar na parterze.

Do tego dochodzi 5 do 10 stanowisk na kampery lub przyczepy kempingowe, w zależności od wielkości i "zagospodarowania terenu".


MiniZoo Cicho-Sza funkcjonuje jako obiekt przyrodniczy, a utrzymanie całego zwierzyńca, oraz infrastruktury wymaga sporych wydatków. Mamy nadzieję, że opłaty pobierane przez naszych gospodarzy nie wydadzą się chętnym do przyjazdu zbyt wysokie.
- Cena za pobyt z noclegiem i korzystanie ze wszystkich atrakcji Cicho-Sza dla uczestników zlotu wynosi 15 zł od osoby za dobę. Nie są pobierane dodatkowe opłaty za postawienie namiotu lub przyczepy kempingowej/kampera.
- Goście zlotu odwiedzający nas jedynie w ciągu dnia korzystają ze specjalnej zniżki na bilety wstępu.
Można także skorzystać z jazdy konnej lub przejażdżki bryczką.
- Cena obiadu 15 zł.

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby się przespać w bardziej komfortowych warunkach [szczególnie w przypadku przyjazdu z małymi dziećmi], jest możliwość zakwaterowania w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym "Stefanówka". Gospodarstwo dysponuje 20 miejscami w pokojach 2-4 osobowych.

"Stefanówka" znajduje się ok. 1,5 km od naszej bazy, na szosie nr 11 [Bytom-Poznań-Kołobrzeg], niemal dokładnie w miejscu gdzie odchodzi boczna dróżka i skręcamy do MiniZoo.


http://stefanowka.ipolska.info/

Noclegi można znaleźć również we wspomnianym wyżej zajeździe "Ostoja", który dysponuje 8 miejscami w pokojach dwuosobowych.
www.eholiday.pl
e-turysta.net

Wszelkie dodatkowe informacje o zlocie można uzyskać na naszym forum, lub na tej stronie w dziale Kontakt.

Kolegów którzy nie są użytkownikami RADIOFORUM, szczególnie chcących przyjechać z rodzinami na kilka dni, prosimy o wcześniejsze powiadomienie o rodzaju noclegu jaki mamy im zarezerwować.

Zapraszamy wszystkich chętnych do łączności i odwiedzin choćby na krótką chwilę oraz na cowieczorne ognisko do białego świtu.

Vy 73!
Ekipa SP3POW.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja