SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Dyplom dla młodych operatorów do pobrania

SP3POW dnia 02 styczeń 2013 · 0 komentarzy · 3605 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyW dziale DOWNLOAD zamieszczamy wzór pamiątkowego dyplomu (do pobrania w formatach PDF i JPG), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dziecka.

Zachęcamy do skorzystania z tego projektu, a przede wszystkim do aktywności w KDD' 2013.
Do usłyszenia na pasmach!
Szczególne podziękowania dla naszych grafików, oraz dla Piotra SQ3POX za przygotowanie projektu loga akcji!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy małą ściągawkę według poniższego schematu na przykładzie naszej obecnej stacji okolicznościowej SN0KDD.

Pamiętajmy,że w tym dniu na pasmach będzie sporo dziecięcych stacji z całego świata. W związku z tym można sobie dowolnie wybrać czas pracy ze swoim dzieckiem lub grupą dzieci w zależności od ich "zaawansowania językowego" i warunków propagacji. Zapewne największy ruch stacji polskojęzycznych [choć nie tylko] zanotujemy w godzinach popołudniowo-wieczornych. Na stronie ARRL czytamy:
Kids Day always runs from 18:00 UTC through 23:59 UTC. Operate as much or as little as you like.

Stacja SN0KDD będzie czynna co najmniej od godziny 10:00 do 21:00 czasu lokalnego.

Tu oczywiście również apel do wszystkich nadawców:
Nie wszyscy mamy możliwości zaprosić dzieci do swojego klubu. Ale wszyscy możemy dać im radość jak największych ilości udanych QSO. Dla nich każda łączność jest ważna! Prosimy o wzmożoną uwagę i szczególne wyczulenie na to co się będzie działo w eterze.

Powodzenia i jak największej liczby zadowolonej dziatwy po obu stronach mikrofonu!

Link do strony ARRL


A tak na stronie PZK, w komunikacie sekretariatu ZG PZK z dnia 2.01.2013 o tej akcji pisze Jurek SP3SLU:

Krótkofalarski Dzień Dziecka

Koleżanki i Koledzy!


Korzystamy z ostatniej okazji, aby przypomnieć i prosić o dalszą promocję w Waszych środowiskach zimowej edycji akcji Krótkofalarski Dzień Dziecka przypadającej w dniu 6 stycznia 2013r. Zachęcamy szczególnie operatorów stacji klubowych do zaproszenia w tym dniu najmłodszych, opieki instruktorskiej nad nimi i "wypuszczenia ich w eter", gdyż taka jest idea Radioamateur Kids Day zapoczątkowanego przez amerykańską ARRL i uznanego przez inne organizacje krótkofalarskie w różnych krajach. Mile widziane są wszelkie ciekawostki techniczne, pokazy dla najmłodszych - być może naszego cennego narybku i nadziei na przyszłość gatunku potencjalnie zagrożonego wyginięciem.
Zwracamy się z serdeczną prośbą o dotarcie z apelem o aktywność w Krótkofalarskim Dniu Dziecka do kadry klubów krótkofalarskich na Waszym terenie. Być może są radiostacje klubowe z możliwościami technicznymi i operatorskimi, w których brakuje właśnie młodzieży. Dzień aktywności dziecięcej na pasmach amatorskich może być okazją do uaktywnienia znaków ostatnio rzadko słyszanych, bądź do wyjścia na zewnątrz w sytuacji gdy wydaje się, iż klubem i krótkofalarstwem słabo zainteresowane jest lokalne środowisko.

Z tej okazji w eterze czynna jest już m.in. stacja okolicznościowa SN0KDD zorganizowana przez klub SP3POW z Ostrowa Wielkopolskiego.
Uwaga. Ze strony www.pzk.org.pl w formacie PDF można pobrać wzór pamiątkowego dyplomu, który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych będzie stanowił pamiątkę i trofeum młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności.

(SP3SLU)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja