SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Oczekujące karty QSL...
Oczekujące karty QSL
Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 41
Najnowszy użytkownik: SP3GEN

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Stacja SN0KDD na spotkaniu OT27

SP3POW dnia 08 czerwca 2013 · 0 komentarzy · 4017 czytań ·Drukuj

Akcje dla dzieci i młodzieżyOd soboty 8 czerwca, jest aktywna stacja SN0KDD pracująca z okazji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Rozpoczęliśmy naszą pracę około południa, ze spotkania członków i sympatyków OT 27, odbywającego się na terenie Stanicy Harcerskiej na Piaskach. Na paśmie 40 m przeprowadziliśmy kilkadziesiąt łączności, a operatorami radiostacji w większości były dzieci i młodzież z grupy ARISS. Dla części z nich były to pierwsze łączności w życiu. Prezes OT, Krzysztof SP3FYX każdemu z nich wręczył pamiątkowy dyplom.

Przygotowaliśmy też inne atrakcje, m.in. łowy na lisa, gdzie po raz pierwszy użyliśmy sprzętu wykonanego przez uczniów ZST w Ostrowie, gdzie klub SP3POW ma swoją siedzibę. Sprawdził się w 100%! Również tutaj dodatkową atrakcję stanowiło wręczenie medali za uczestnictwo w tych zmaganiach.

Na Stanicy z dużym powodzeniem od samego rana pracowało też drugie stanowisko radiowe, obsługiwane przez Grzegorza SP3RNZ, który prezentował możliwości pracy w paśmie 4 m.
Jednym z punktów programu spotkania, było wręczenie dyplomów dla najlepszych klubów i pucharu przechodniego za zwycięstwo w ramach współzawodnictwa sportowego stacji klubowych OT 27 w roku 2012. Laureatem tej nagrody jest nasz klub SP3POW.
Miejmy nadzieję, że wszyscy którzy zgromadzili się dzisiaj na Stanicy, wyjechali zadowoleni, a nasza młodzież z jeszcze większym zapałem będzie pogłębiać wiedzę i umiejętności związane z krótkofalarstwem.
Zdjęcia w galerii...

Przy tej okazji miło mi wspomnieć, że do grona ofiarodawców upominków dla klubów, a przede wszystkim dla dzieci uczestniczących w Amateur Radio Kids Day, oprócz firmy z Ostrowa Wielkopolskiego, dołączyli również znani dystrybutorzy sprzętu krótkofalarskiego: Inradio z Łodzi oraz Avanti z Warszawy. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Z pewnością dzięki sponsorom wspierającym akcję, ilość uhonorowanych uczestników zwiększy się w porównaniu z tym o czym pisaliśmy w poprzednim newsie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja