SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 30
Najnowszy użytkownik: Brunon

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Aktywność radiowa emisją sstv z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

SP3POW dnia 23 luty 2015 · 0 komentarzy · 2059 czytań ·Drukuj

ARISSW ostatnim czasie można zaobserwować wzmożoną aktywność radiową emisją sstv z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nadawane są obrazy upamiętniające 80 rocznicę urodzin Jurija Gagarina. Jak już wcześniej informowaliśmy, m. in. na portalu PZK, organizowane były z tej okazji akcje dyplomowe przygotowane przez krótkofalowców działających w grupie ARISS w Polsce.
Tym razem przygotowaliśmy dyplom upamiętniający tę aktywność SSTV z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i nawiązujący treścią do Jubileuszu 85 lecia powstania Polskiego Związku Krótkofalowców. Obrazek przedstawiający ten dyplom będzie nadawany z ISS podczas sesji 22-24 lutego.
Za przeprowadzony odbiór dowolnych obrazów z tej sesji, można otrzymać dyplom w wersji papierowej. W tym celu należy odebrane obrazy umieścić na stronie internetowej http://www.spaceflightsoftware.com/ARISS_SSTV/index.php oraz przesłać raport zawierający opis warunków i sprzętu oraz anten użytych do odbioru. Dodatkowo prosimy podać imię, nazwisko, znak oraz koniecznie lokator. Od stacji z Polski mile będą widziane nagrania audio z całego przelotu, z dokładnym znacznikiem czasu na końcu nagrania - najlepiej na końcu orbity, a nawet za nią - wcisnąć na 1 s. nośną i zapisać jej dokładny czas nadania np. 10:30:21 czas UTC. Nagrania audio bez opisu i synchronizacji, są trudne do interpretacji.
Raporty należy wysyłać na adres: koordynator.ariss@gmail.com. Jako temat wiadomości email proszę podać: SSTV3ISS ZNAK Lokator.
Jeżeli wśród odebranych obrazów znajdzie się ten przedstawiający polski dyplom, można otrzymać okolicznościową kartę QSL. Należy przesłać osobne zgłoszenie na adres: koordynator.ariss@gmail.com. W temacie emaila należy koniecznie podać: QSL1RS0ISS ZNAK.
Na raporty i zgłoszenia czekamy do 1 marca godz. 23:59 UTC.
Jest możliwość otrzymania dyplomów tradycyjną pocztą. Proszę przysłać zaadresowaną do siebie kopertę wraz ze znaczkami (a z zagranicy dwoma kuponami IRC) na adres:
Zespół Szkół Technicznych
ARISS
ul. Poznańska 43
63-400 Ostrów Wielkopolski
Polska


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja