SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 30
Najnowszy użytkownik: Brunon

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

5. Ogólnopolska Konferencja ARISS

SQ3OOK dnia 05 czerwiec 2015 · 0 komentarzy · 2311 czytań ·Drukuj

ARISSW dniu 17 października br. już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania będzie Ostrów Wielkopolski. Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW jest jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.
Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem satelitarnej radiokomunikacji amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. International Space Station - ISS) dla potrzeb edukacji i społeczeństwa. Chcemy pokazać, że amatorska łączność radiowa z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie ISS może stymulować nauczycieli i uczniów do pogłębiania wiedzy na temat eksploracji kosmosu oraz z przedmiotów politechnicznych (STEM). Uczniowie podczas przygotowań do tej łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznać życie w przestrzeni kosmicznej oraz zadania związane z istnieniem ISS. Bezpośrednia rozmowa z astronautą będącym w kosmosie to dla młodych ludzi przygoda, która z pewnością zostanie zapamiętana na całe życie.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kosmosem oraz technologiami wykorzystywanymi w eksploracji kosmosu. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć działania szkół w zakresie przygotowania łączności z astronautą. W szczególności liczymy na obecność dyrektorów szkół i nauczycieli oraz uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w takim programie. Oczekujemy również na przybycie krótkofalowców zainteresowanych pomocą w zorganizowaniu takiej łączności.
Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania bieżącej działalności wolontariuszy, ze świata i z Polski, działających na rzecz ARISS. Omówione zostaną również projekty i programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w których uczestnictwo pomoże rozwinąć zainteresowania uczniów, poszerzyć ich wiedzę oraz zagwarantuje świetną zabawę. Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do zgłaszania własnych propozycji referatów i wystąpień na konferencję.
Tegoroczną konferencję honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - pan Paweł Rajski. Wsparcia organizacyjnego udziela m. in. ARISS Europa. Honorowym przewodniczącym konferencji został Pan Gaston Bertels, ON4WF - Przewodniczący ARISS region Europa.
Konferencja jest oficjalnym wydarzeniem w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (World Space Week 2015).
ARISS to międzynarodowa grupa robocza, non-profit, która koordynuje i realizuje zadania pozwalające umieścić w przestrzeni kosmicznej, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, radioamatorskie stacje nadawczo-odbiorcze m.in. do łączności głosowych, cyfrowych i telewizyjnych.
Program ARISS jest realizowany przez partnerów z agencji kosmicznych:
- Narodowa Agencja Aeronautyki i Kosmosu - NASA z USA,
- Federalna Agencja Kosmiczna - Roskosmos z Rosji,
- Europejska Agencja Kosmiczna - ESA,
- Narodowe Centrum Badania Kosmosu - CNES z Francji,
- Japońska Agencja Odkrywania Przestrzeni Kosmicznej - JAXA,
- Kanadyjska Agencja Kosmiczna - CSA,
we współpracy z Radioamatorską Korporacją Satelitarną AMSAT i organizacjami krótkofalowców zrzeszonymi w Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej - IARU, w tym Polski Związek Krótkofalowców - PZK.
Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Szkolny kontakt ARISS jest wspaniałą okazją, przede wszystkim dla uczniów, ale nie tylko, na zapoznanie się z tematyką związaną z krótkofalarstwem, technologiami kosmicznymi, a także samą astronautyką i ogólnie pojętą wiedzą o kosmosie.
Strona internetowa konferencji : http://ariss.pzk....

Armand SP3QFE i Sławek SQ3OOK

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja