SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

O radioorientacji sportowej w Akademii OT-27

SQ3OOK dnia 20 marzec 2017 · 0 komentarzy · 1918 czytań ·Drukuj

NewsW miniona sobotę, 18 marca 2017 r. na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu przy ul. Poznańskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii OT-27. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tym razem temat dotyczył radioorientacji sportowej, czyli popularnych "łowów na lisa". Zajęcia prowadzili zaproszeni Koledzy: Zbyszek SP2JNK i Mirek SQ2LKM.

W spotkaniu uczestniczyło (tylko) 15 krótkofalowców, członków OT 27 PZK oraz ZHP. Akcja miała na celu przygotowania kolegów krótkofalowców do roli animatorów radiopelengacji, celem zainteresowania młodzieży i środowisk szkolnych krótkofalarstwem.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia podstaw teoretycznych dotyczących organizowania zawodów ARDF (Amateur Radio Direction Finding). Prowadzący zaprezentowali podstawowy sprzęt jaki używa się do radiopelengacji, jak również pozostałe wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia zawodów. Omówiono też najistotniejsze fragmenty przepisów dotyczących ARDF. Uczestnicy spotkania otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne pozwalające na rozpoczęcie pracy we własnych klubach i szkołach.

Po przygotowaniu teoretycznym można było samemu spróbować namierzać lisy, które organizatorzy wcześniej ukryli na terenie Kampusu. Okazało się, że to nie jest wcale taki proste, jakby mogło się wydawać. Pomimo niesprzyjającej pogody ta część zajęć udała się znakomicie. Po zakończeniu zajęć praktycznych, przy kawie i ciastkach oraz ciepłej pizzy dyskutowano na temat radiopelengacji i krótkofalarstwa w ogóle.

Szkolenie organizowane było przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV oraz ZG LOK przy wsparciu Zarządu OT 27 PZK. Akademia OT-27 to forma spotkań, która pozwala na bezpośrednie kontakty młodych i starszych, bardziej doświadczonych krótkofalowców, w celu podniesienia poziomu wiedzy na temat różnych form krótkofalarstwa. Koncepcja akademii OT-27 polega organizacji co kwartał spotkań, na których będą się odbywały prezentacje z zakresu łączności amatorskich w szerokim spektrum częstotliwości od HF do VHF oraz w zakresie doskonalenia umiejętności operatorskich w contestach i łącznościach DX.

Bogdan SP3LD

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja