SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Na I Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS

SP3AYA dnia 16 październik 2011 · 0 komentarzy · 2749 czytań ·Drukuj

ARISS
Z inicjatywy Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW oraz dzięki współpracy z Wydziałami Edukacji Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim do uczestnictwa w programie ARISS, zgłosiło się kilka szkół na wszystkich poziomach nauczania. Dzięki wspólnemu wystąpieniu tak licznej reprezentacji dzieci i młodzieży, mamy nadzieję na szybkie przyjęcie naszego zgłoszenia przez NASA i oficjalne przystąpienie do programu.

W sobotę 15 października z Ostrowa do Koła wyjechała trzyosobowa delegacja w składzie Danusia - przedstawicielka jednej ze szkół biorących udział w programie ARISS, oraz Jarek SP3AYA i Marek SQ3PLV z Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców.

Rolą konferencji było zapoznanie uczestników z samym pojęciem krótkofalarstwa [nie wszyscy przecież byli licencjonowanymi nadawcami], celami i zadaniami Grupy ARISS Polska, w tym z programami edukacyjnymi związanymi z krótkofalarstwem i kosmosem, użytecznymi w procesie przygotowawczym do szkolnego kontaktu ARISS. Ponadto prelegenci przedstawili wymagania jakie powinna spełnić placówka oświatowa i wspomagający ją klub krótkofalarski, aby zostać dopuszczonym do wzięcia udziału w programie.

Jednym z ciekawszych punktów konferencji było omówienie jednego z programów edukacyjnych, czyli EarthKam. Polega on na wykonaniu przez astronautów z ISS, zdjęcia powierzchni ziemi "zamówionego" przez dzieci, które je następnie analizują, pogłębiając jednocześnie swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Niemniej interesujące dla organizatorów przyszłych kontaktów ze stacją kosmiczną, były prelekcje tych osób, które mają już za sobą takie spotkania z astronautami i w przystępny sposób podzieliły się swoimi doświadczeniami i uwagami. Pozwoli to następcom na lepsze przygotowanie się do czekających ich zadań.

Dokładne sprawozdanie z konferencji, tematyka prelekcji i prezentacji zostanie przedstawione w specjalnym artykule.

Zdjęcia z konferencji>>>

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja