SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 30
Najnowszy użytkownik: Brunon

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nasz wniosek do ARISS przyjęty!

SP3POW dnia 14 grudzień 2011 · 0 komentarzy · 3070 czytań ·Drukuj

ARISS
Wczoraj o 15:46, po wielu dyskusjach, analizach, uzgodnieniach i poprawkach złożyliśmy wniosek do ARISS-Europe. Nastawiliśmy się nawet na miesiąc czekania. W najlepszym wypadku mieliśmy nadzieję na to, że z rozpatrzeniem pospiesza się do świąt... Tymczasem już wieczorem nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowany i znaleźliśmy się na liście oczekujących na kontakt.

Oto mail który przyszedł od koordynatora ARISS Europe:

W dniu 2011-12-13 22:57, ARISS Europe - School Selection Manager pisze:
Dear Principal,
the Technical high school in Ostrów Wielkopolski is welcome to ARISS program.
The school was added (ACCEPTED) to European Applications list as EU259.

Regards

Francesco De Paolis
ARISS Europe - School Selection Manager


A taki komunikat nadesłał nasz polski mentor Armand SP3QFE:

W imieniu Grupy ARISS Polska oraz ARISS-Europe z radością informujemy, że kolejna szkoła z terenu Polski przystąpiła do projektu edukacyjnego, bezpośredniego szkolnego kontaktu ARISS. Łączność bezpośrednią w Ostrowie Wielkopolskim ma zapewnić klub krótkofalarski SP3POW. Swoją inicjatywą objął on nie tylko jedną szkołę, ale połączył w projekcie kilka, z rożnych poziomów nauczania.

Szkolny kontakt ARISS to eksperyment dla szkół, polegający na krótkiej szkolnej amatorskiej telekonferencji, w której uczniowie zadają pytania i natychmiast dostają na nie odpowiedzi od astronauty przebywającego w kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót: MSK, lub ang.: ISS). Tym razem do eksperymentu przystąpiły:

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
Gimnazjum Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim
Szkoła Podstawowa w Lamkach
Uniwersytet Dziecięcy „Kraina Wiedzy” Centrum Twórczego Kształcenia

Warto nadmienić, że pracownicy tych placówek oświatowych, jeszcze w wakacje nie wiedzieli o możliwości zadania przez uczniów ich szkoły astronaucie w kosmosie. Kilku z nauczycieli oraz krótkofalowcy z Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczyli w I Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu Edukacyjnego ARISS w Kole, a teraz obserwujemy efekty uczestnictwa, w postaci ich dotychczasowej owocnej pracy z młodzieżą i w postaci tego wniosku.

Program przygotowawczy jest bardzo bogaty i obejmuje cały cykl spotkań, prezentacji, wycieczek edukacyjnych i wystaw. Miejscem ostatniej akcji, czyli samego bezpośredniego kontaktu z kosmonautą z ISS, będzie Zespół Szkół Technicznych, który z racji swojego elektronicznego profilu kształcenia, oraz posiadania sali widowiskowej na kilkaset miejsc jest najbardziej predysponowany do organizacji takiego wydarzenia.

Grupa ARISS Polska serdecznie gratuluje tego kroku!

ARISS to międzynarodowy program edukacyjnym realizowany przy współpracy z uczestniczącymi w nim agencjami komicznymi: NASA, Roskosmos, ESA, CNES, JAXA, CSA, z AMSAT i organizacjami IARU z krajów uczestniczących, w tym z Polskim Związkiem Krótkofalowców (PZK), jako stowarzyszeniem członkowskim ARISS-Europa.

Kontakt ARISS to dla uczniów, przeżycie i emocje związane z krótkofalarskiej rozmową z członkami załogi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rodzice i nauczyciele oraz osoby zainteresowane mogą osobiście obserwować, jak krótkofalarstwo i członkowie załogi na ISS mogą pobudzać zainteresowanie młodzieży nauką (szczególnie: języka angielskiego i przedmiotów ścisłych, astronomii), poznawaniu nowych technologii i nauki badawczej.

Żródło: https://creator.zoho.com/school.selection.manager/ariss-europe-applications/#

Napisał: dr Armand Budzianowski, SP3QFE
Mentor ARISS-Europa
Koordynator ARISS w Polsce


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja