SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 30
Najnowszy użytkownik: Brunon

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Konkurs Galileo rozstrzygnięty

SP3POW dnia 02 luty 2012 · 0 komentarzy · 2613 czytań ·Drukuj

ARISS
W poniedziałek 30 stycznia br. w Warszawie ogłoszone zostały wyniki polskiej edycji konkursu plastycznego dla dzieci Galileo. Konkurs ten ogłoszono jesienią 2011 r. w 27 krajach Unii Europejskiej.

GALILEO jest częścią europejskiego globalnego systemu nawigacji satelitarnej, mający stanowić konkurencję dla amerykańskiego GPS i rosyjskiego GLONASS.

System będzie składał się z 27 satelitów na orbicie Ziemi i elementów naziemnych, związanych z jego kontrolą i wykorzystaniem. Nazwy dla satelitów Galileo będą nosić imiona laureatów konkursów plastycznych, organizowanych w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

W konkursie, który zatytułowany był Kosmos i Aeronautyka, z naszej strony brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lamkach>>>. 23 uczniów przygotowało ciekawe prace, wykonane różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych, często zaskakujących materiałów, świadczących o niezwykłej wyobraźni ich autorów.

Główna nagroda - a jest nią zaszczyt użyczenia imienia satelicie „reprezentującemu” Polskę, przypadła 11-letniej Zosi Ćwir z Krasnegostawu - SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Jak podają organizatorzy, na konkurs wpłynęło ponad 800 prac. Cytując wypowiedź jednej z jurorek – pani Teresy Starzec, malarki, nauczycielki rysunku i malarstwa: (...) poziom nadesłanych prac był wspaniały. Były w nich i różnorodność materii, i wyczucie koloru, kompozycji (…) – wierzymy, że wypowiedziane przez Nią słowa odnoszą się także do prac naszych uczniów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Chociaż nie zdobyliśmy głównej nagrody, to na pewno możemy czuć satysfakcję, że włączyliśmy się do niezwykłego, kosmicznego przedsięwzięcia jakim jest tworzenie systemu Galileo.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja