SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Wydarzenia » II Festyn Lotniczy

II Festyn Lotniczy

Napisane przez SP3POW dnia 08 czerwiec 2012 · 0 komentarzy · 2933 czytań · Drukuj

W miniony weekend Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW aktywnie uczestniczył w Festynie Lotniczym w Michałkowie, k. Ostrowa Wielkopolskiego.
Była to już druga edycja tej imprezy. W ubiegłym roku właśnie tutaj SP3POW rozpoczął działalność na pasmach radiowych. Pierwsze trzy łączności zostały potwierdzone złotą, srebrną i brązową kartą QSL.


W tym roku postanowiliśmy, że wystąpimy o znak okolicznościowy. HF2012FLO (Festyn Lotniczy Ostrów) był aktywny od 21 do 28 maja. Przeprowadziliśmy sporo łączności ze stacjami z Polski jak i zagranicy.
Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie QSO potwierdzimy atrakcyjnymi kartami QSL.

Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, jakie można było zobaczyć podczas imprezy.
Kilka pokazów akrobacyjnych zaprezentowały grupy: Żelazny oraz The Flying Bulls, a także piloci: Jurgis Kairys, Artur Kielak i Ireneusz Rozum.


Głównym wydarzeniem sobotniej części pikniku był przelot samolotów transportowych sił powietrznych RP, oraz Śmigłowiec SW-4 Puszczyk.


W niedzielę wszyscy oczekiwali przelotu samolotów Su-22, których dźwięk wydobywający się z silników jest nie do opisania. Huk i dynamika z jaką zaprezentowały się tzw. "Suki", zapierały dech w piersiach. Po zakończeniu pokazu, duet SU - 22 nabrał wysokości 6 000 metrów i odleciał na macierzyste lotnisko.


SP3POW od kuchni:

Do Michałkowa wybraliśmy się w piątek. Około godziny 18.00 rozpoczęliśmy rozstawianie naszego stanowiska, rozwiesiliśmy antenę (dipol 80, 40, 20m), oraz przygotowaliśmy sobie miejsce do spania.
Przez cały czas trwania imprezy przeprowadziliśmy kilkaset łączności. W sobotę z powodzeniem udało się to zrobić także przez balon stratosferyczny, który został wypuszczony na ogólnopolskim spotkaniu krótkofalowców ŁOŚ.
Jak zwykle przez nasz stanowisko przewinęło się mnóstwo osób. Nie tylko krótkofalowców, ale również zupełnie obcych widzów zainteresowanych tym co robimy. Dodatkową atrakcją były materiały reklamowe i pamiątkowe pieczątki rozdawane wszystkim chętnym.

Na pasmach prestiż znaku podniosła nasza klubowa YL'ka Magda, z którą niektóre stacje przeprowadzały łączności pomimo, że znak mieli już w logu... nawet na tej samej częstotliwości. Łączności wychodziły Magdzie rewelacyjnie mimo, że zaledwie tydzień wcześniej miała swoją pierwszą styczność z krótkofalarstwem.


Nie da się opisać słowami tego co tam się naprawdę działo. Niech chociaż część tej atmosfery oddadzą zdjęcia w naszej galerii.

Na naprawdę wielkie gratulacje zasługują organizatorzy. Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie.
Do usłyszenia za rok!

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja