SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

Stacja okolicznościo...
Festyn Kopernik '22 ...
Znak wywoławczy
Czym jest krótkofala...
9. Konferencja ARISS...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 40
Najnowszy użytkownik: kwladek

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Nawigacja

Artykuły » Wydarzenia

Artykuły: Wydarzenia

Festyn Kopernik '22 w Dobrzycy
[url]04.09.2022 odbył się w szkole podstawowej w Dobrzycy festyn na którym to wsparliśmy Darka SP3TYJ[/url]

Krasnal podróżnik SP6ZWR z misją "Serce do Nieba"
Wysłanie balonu przez SP6ZWR z przekaźnikiem FM - retransmisja SSTV

Relacja z YOTA 2015
Chociaż nadal trudno mi w to uwierzyć, opuściliśmy Marinę di Massę, nasze obozowe QTH w dniu 25 lipca. Wydawałoby się, że spędziliśmy tam prawie całe wakacje, a z pewnością miesiąc, lecz kalendarz wskazuje, że YOTA trwała tylko tydzień. Ciężko było się rozstać z miejscem, w którym wraz z takimi samymi rówieśnikami, zakręconymi radioamatorami, miałam tyle wspomnień. Jedno jest pewne - nie sposób opisać wszystkiego, co działo się podczas obozu. A działo się dużo.

Obóz Szkoleniowy PZK w Poroninie 2014
Od 21 lipca do 4 sierpnia odbywał się Obóz Szkoleniowy PZK w Poroninie, w którym uczestnicy mogli rozwijać hobby krótkofalarskie, doskonalić umiejętności operatorskie, czy sprawdzić swoje siły w radioorientacji. Atrakcją był również Zlot i egzamin w Gliczarowie Górnym, gdzie można było spotkać się z pobliskimi krótkofalowcami.

Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży - podsumowanie
Amateur Radio Kids Day czyli Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży obchodzony jest zawsze dwukrotnie w ciągu roku. W tych dniach, tysiące dzieci pod opieką doświadczonych krótkofalowców może nawiązywać łączności ze swoimi rówieśnikami w wielu krajach, na różnych kontynentach.

Praca z młodzieżą w Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży

Przykładowe łączności. Ściągawki dla dzieci biorących udział w Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży.


Amateur Radio Kids Day

Zbiór artykułów na na temat Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży


Kids Day - krótkofalowcy dla dzieci
Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży jest wydarzeniem mającym na celu zachęcenie młodych ludzi (posiadających licencję lub nie) do zabawy w krótkofalarstwo. Jest tak pomyślany, aby dać naszej młodzieży doświadczenie w pracy na pasmach amatorskich, wspierać zainteresowania z dziedziny szeroko rozumianej techniki i popierać dążenia do uzyskania własnego pozwolenia radiowego. Jest to również okazja, aby starsi koledzy krótkofalowcy przekazali miłość do tego hobby kolejnemu pokoleniu.

II Festyn Lotniczy
W miniony weekend Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW aktywnie uczestniczył w Festynie Lotniczym w Michałkowie, k. Ostrowa Wielkopolskiego. Była to już druga edycja tej imprezy. W ubiegłym roku właśnie tutaj SP3POW rozpoczął działalność na pasmach radiowych. W tym roku postanowiliśmy, że wystąpimy o znak okolicznościowy. HF2012FLO (Festyn Lotniczy Ostrów) był aktywny od 21 do 28 maja. Przeprowadziliśmy sporo łączności ze stacjami z Polski jak i zagranicy. Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie QSO potwierdzimy atrakcyjnymi kartami QSL.

I Festyn Lotniczy
Udział w I Festynie Lotniczym Aeroklubu Ostrowskiego był naszym pierwszym wystąpieniem publicznym i od wtedy to właśnie znak SP3POW zaczął regularnie pojawiać się na pasmach. Ta impreza była niezwykłym wydarzeniem nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich odwiedzających tego dnia lotnisko.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja