SP3POW

Nawigacja

Ostatnie artykuły

9. Konferencja ARISS...
Dzień kosmonautyki -...
Krasnal podróżnik SP...
8. Konferencja ARISS...
Dyplom "Setna roczni...

Dyplomy wydawane przez klub

Warto odwiedzić

Propagacja


Pogoda w Ostrowie


Prognoza 60 h
Prognoza 84 h

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 31
Najnowszy użytkownik: WojtekMaru

Logowanie

Zaloguj mnie/zarejestruj

Statystyki


stat4u

Lekcja krótkofalarstwa

SP3AYA dnia 02 grudzień 2011 · 0 komentarzy · 3056 czytań ·Drukuj

ARISS

W związku z przygotowaniami do szkolnego kontaktu ARISS Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rozpoczyna cykl lekcji krótkofalarskich w szkołach uczestniczących w programie.

Najbliższa taka lekcja odbędzie się już jutro, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Lamkach. Następne w cyklu są Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, Zespół Szkół Technicznych oraz Uniwersytet Dziecięcy „Kraina Wiedzy” Centrum Twórczego Kształcenia.

Zaczynamy ok. godziny 9:00 krótkimi podstawowymi informacjami dotyczącymi krótkofalarstwa oraz wyjaśnimy jak należy przeprowadzać łączności. Następnie dzieciaki będą miały czas na spróbowanie swoich sił "w eterze". Zdajemy sobie sprawę z tego, że po tak krótkim przygotowaniu, do tego pod wpływem emocji, dzieci nie będą w stanie przeprowadzać profesjonalnych łączności.
Jednak uważamy, że najważniejsze jest złapanie bakcyla, zainteresowanie, pasja... a czas na szlifowanie umiejętności nadejdzie chwilkę potem, kiedy uczestnicy będą świadom tego po co, dlaczego i w jakim celu jest to potrzebne.

W związku z tym zwracamy się z prośbą i apelem do braci krótkofalarskiej o aktywny udział i reakcję na wywołania na pasmach podawane przez dziecięce głosy, serdeczność i pobłażliwość na ewentualne potknięcia małych rozmówców. Mamy nadzieję, że w przyszłości przynajmniej część z nich pokusi się o zdanie egzaminu i zostaną pełnoprawnymi radioamatorami.

Będziemy aktywni lokalnie na paśmie 145 MHz, oraz szerzej na 3,7 oraz 7 MHz, w zależności od panujących aktualnie warunków.

Pełna relacja ze spotkania>>>
Zdjęcia w galerii>>>

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Wspierają nas:

Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski     Starostwo Powiatowe Ostrów Wielkopolski     Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Wielkopolska Izba Rolnicza w PoznaniuStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły ZAP-Eduakcja